امامان جماعت خوش فکر در مساجد استان و تبریز کم است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: متاسفانه امامان جماعت خوش فکر در مساجد استان و تبریز کم است و باید در این زمینه ستاد اقامه نماز استان گام های مثبتی بردارد.

حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم روز سه شنبه در جلسه ستاد اقامه نماز آذربایجان شرقی، افزود: امام جماعت‌ها باید با برنامه‌ های مختلف فرهنگی زمینه حضور و شرکت در نمازهای جماعت افراد مختلف را فراهم کرده و آنان را به مساجد جذب و ترغیب کنند.

وی با اشاره به اینکه در بعضی از مساجد فعالیت‌های فرهنگی وجود ندارد، از اینکه هیات امناهای مساجد برای برگزاری مراسم‌های عزاداری وجه نقد اخذ می کنند انتقاد و اضافه کرد: نباید این موضوع در مساجد استان و به خصوص تبریز اتفاق بیفتد.

آل هاشم از نامناسب بودن وضعیت نماز خانه‌های داخل شهر آذربایجان شرقی گلایه کرد و اظهار داشت: باید اذعان کرد نمازخانه‌ها استان اصلا” وضعیت خوبی ندارند و اغلب آنها به لحاظ بهداشتی کثیف هستند مسئولان مربطه باید هرچه سریع تر این مشکل را حل کنند.

وی با اشاره به آثار و برکات فراوان اقامه نماز، یادآور شد: هیچ موردی در اسلام مثل نماز انسان را از زشتی‌ها نگه نمی‌دارد که باید به این موضوع به صورت جدی توجه و پرداخته شود و البته نماز اول وقت نیز باید در اولویت کار ها قرار بگیرد.

آل هاشم نماز را پیوند دهنده و محکم کننده بنده و خداوند دانست و با تاکید بر اینکه برگزاری نماز اول وقت در ادارات جدی گرفته شود، افزود: برگزاری نماز جماعت در ادارات و سازمان های دولتی عامل تقویت وجدان کاری، وحدت، همدلی، صمیمیت و همچنین ارتقای معنویت بین کارکنان می‌شود که باید از این فرصت در راستای خدمت بیشتر به مردم استفاده شود.

وی از مدیران دستگاه‌های اجرایی آذربایجان شرقی خواست اول خودشان در نماز جماعت حضور پیدا کنند و در کنارآن کارمندان را به اقامه نماز تشویش کنند.

امام جمعه تبریز از فعال نبودن قطار شهری تبریز در روزهای جمعه انتقاد کرد و از شهرداری خواست که این موضوع را حل کند تا نمازگزارن به راحتی بتوانند خود را به مصلا و نماز جمعه برسانند.

بر اساس این گزارش، مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز در این جلسه به تشریح فعالیت انجام شده در این مجموعه از جمله برگزاری دوره‌های آموزشی در رابطه با نماز و مهدویت، رسیدگی به نمازخانه‌های بین راهی، اقامه نمازهای جماعت، فعالیت‌های مهدوی در سطح استان پرداخت.

آقاجانی از همراهی مجموعه‌های فرهنگی دخیل در امر اقامه نماز و مهدویت در سطح استان همچون آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، اوقاف، سازمان تبلیغات و صدا و سیما قدردانی و اضافه کرد: ستاد اقامه نماز استان آمادگی دارد تا برای پیشبرد هر چه بهتر امر نماز و مهدویت با اداره‌ها تفاهم نامه امضا کند.

تخته سیاه