با عوارض آرایش دائم آشنا شوید

به گزارش ساقی آذربایجان، داشتن ابروهایی متقارن، خط چشم‌هایی جذاب و صورتی صاف و درخشان، ممکن است شما را مانند هر خانمی وسوسه ‌کند تا به سراغ انجام آرایش دائم بروید. زیرا این نوع آرایش باعث می‌شود تا شما بتوانید در تمام طول روز به کارهایتان رسیدگی کنید و حتی صبح‌ها با آرایش از خواب بیدار شوید. البته شاید برای شما سوال باشد که منظور از آرایش دائم چیست و این کار چگونه انجام می‌شود؟

آرایش دائمی به کارهایی مانند تاتو ابرو، خط لب یا خط چشم گفته می‌شود که روش‌های مختلفی از جمله میکروپیگمنتیشن را در بر می‌گیرد. این کار شامل استفاده از یک سوزن برای قرار دادن گرانول‌های رنگدانه شده در زیر لایه‌های بالایی پوست است. همچنین خالکوبی و ترمیم پزشکی که عیوب ناشی از اسکار و فقدان رنگدانه‌های طبیعی در پوست را اصلاح می‌کنند نیز ، روش‌های مشابهی هستند.

استفاده از محصولات آرایشی می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد اما گاهی ممکن است وقت استفاده از این محصولات را نداشته باشید. بنابراین انجام آرایش دائم می‌تواند تا حدی کمک‌کننده باشد؛ اما بهتر است این کار را به افراد ماهر بسپارید تا از بروز هرگونه عوارض یا حساسیت پوستی جلوگیری شود.

دلایل متعددی وجود دارد که افراد به جای تهیه محصولات آرایشی اصل ، مشتاق به انجام تاتو یا آرایش دائمی می‌شوند. از جمله این دلایل ناتوانی در کشیدن خط چشم متقارن، دلایل پزشکی مانند افزودن رنگدانه به نواحی خاصی از بدن و یا داشتن زندگی پرمشغله و زمان محدود برای آرایش می‌باشند.

البته پیش از هر چیز بهتر است عوارض ناشی از این نوع آرایش را در نظر بگیرید و سپس نسبت به انجام آن تصمیم گیری کنید؛ زیرا تنها زمانی که از تمامی عوارض آرایش دائم مطلع باشید، متوجه می‌شوید که آیا این کار ارزش انجام را دارد یا خیر.

با عوارض آرایش دائم آشنا شوید

آرایش دائم صورت چیست؟

در پاسخ به این سوال که آرایش دائم صورت چیست به زبان ساده‌تر باید گفت که آرایش دائمی یک نوع خالکوبی آرایشی است و برای زیبایی ظاهری با استفاده از دستگاه‌های دیجیتالی، که رنگدانه‌های ضد حساسیت دارویی را به لایه‎های بالایی پوست انتقال می‌دهند، انجام می‌شود. این کار در بین خانم‌های میان‌سال محبوبیت بیشتری دارد؛ اما گاهی برخی خانم‌های جوان نیز به سراغ آن می‌روند.

اگرچه وعده آرایش دائمی می‌تواند جذاب‌تر از استفاده‌ی لوازم آرایشی صورت باشد، اما تصمیم گیری در این زمینه احتیاج به دقت و تحقیقات بیشتری دارد. برای مثال اگر جوان‌ هستید احتمالاً با گذشت زمان و بالا رفتن سن، نواحی از صورتتان مانند پلک‌ها، ابروها و لب‌ها به صورت خود به خود دچار تغییر می‌شوند؛ بنابراین باید با در نظر گرفتن این موارد تصمیم بگیرید.

آرایش دائمی معمولاً به عنوان یک تقویت‌کننده آرایشی استفاده می‌شود و به عنوان پوششی برای ابروهای کم‌پشت و باریک یا لب‌های ناهموار عمل می‌کند. انواع آرایش دائمی شامل خط چشم، اکستنشن مژه، میکروبلدینگ ابرو و خط لب دائمی هستند که هر کدام روش خاصی را دارند و توصیه می‌شود پیش از انجام هر یک از این آرایش‌ها با معایب آن‌ها نیز آشنا باشید.

با عوارض آرایش دائم آشنا شوید

آرایش دائم چه معایبی دارد؟

پس از آن که متوجه شدید منظور از آرایش دائم چیست و چگونه انجام می‌شود، بهتر است با عوارض و معایب آرایش دائم نیز آشنا باشید. زیرا با تمامی مزایایی که این نوع آرایش ارائه می‌دهد، نباید از عوارض آن چشم‌پوشی کرد.

برخی از مهم‌ترین عوارض آرایش دائم به شرح زیر می‌باشند:

  • آرایش‌های دائمی قابل تغییر با مد روز نیستند.
  • هزینه‌های انجام این نوع آرایش بالا بوده و ممکن است مطابق با بودجه هر فردی نباشد.
  • با گذشت ۱۲ الی ۱۸ ماه از زمان انجام این کار، رنگدانه‌های آرایش دائمی محو شده و ظاهری ناخوشایند پیدا می‌کنند.
  • در صورت درگیر شدن سوزن، همیشه خطر عفونت وجود دارد. البته این امر در صورتی اتفاق می‌افتد که سوزن‌های مورد استفاده به درستی استریل نشده باشند.
  • بدن شما می‌تواند به ذرات جوهر خارجی واکنش نشان دهد و مناطقی از بافت ملتهب را تشکیل دهد.
  • اگر مستعد ابتلا به آن‌ها هستید، فرآیند آرایش دائمی نیز می‌تواند اسکارهای مختلفی را بر روی پوست به جای بگذارد.
  • گاهی اوقات، افراد به بیماری‌های جدی مانند ایدز و هپاتیت مبتلا می‌شوند و همه این عوارض‌ها به دلیل تجهیزات غیر استریل است.
  • ممکن است افراد به رنگ یا نوع خاصی از جوهر آرایش دائمی حساسیت داشته باشند و دچار آسیب‌های پوستی جبران ناپذیری شوند.
  • با وجود استفاده از یک بی‌حس‌کننده برای کمتر کردن درد ناحیه مورد نظر برای آرایش دائمی، همچنان انجام این روش ممکن است برای برخی از خانم‌ها دردناک باشد.

About Author