بستر امن شرط استاندار زنجان برای بازگشایی مدارس

استاندار زنجان گفت: خانواده‌ها مطمئن باشند تا زمانی که بستر لازم و امن برای حضور دانش‌آموزان در کلاس‌های درس مهیا نشود، اجازه برگزاری حضوری کلاس‌ها را نمی‌دهیم.
به گزارش ساقی آذربایجان فتح‌الله حقیقی در جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان زنجان، اظهار کرد: سه ماه است که در استان زنجان ستاد بازگشایی مدارس به ریاست معاون سیاسی‌ امنیتی استاندار برای بازگشایی مدارس با رعایت حداکثری پروتکل‌ها و ارزیابی آن تشکیل شده است.
وی افزود: به همین دلیل انتظار داریم تا فعالیت مدارس در صورت حضوری بودن با حداکثر رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشد. همچنین برای هماهنگی‌های بیشتر، روز پنج‌شنبه و یا جمعه نیز دوباره جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان تشکیل شود.
این مسئول با اشاره به معلمانی که دُز دوم واکسن خود را دریافت نکرده‌اند، ادامه داد: واکسینه شدن همه معلمان باید پیش از آغاز به کار حضوری کلاس‌های درس، دُز دوم خود را سریع‌تر دریافت می‌کردند و برای تحقق این مهم مراکز تجمیعی واکسیناسیون فعال شدند.
نماینده عالی دولت در استان زنجان، با بیان اینکه دانش‌آموزان ۱۸ ساله برای دریافت واکسن فراخوان شده‌اند، تصریح کرد: خانواده‌ها مطمئن باشند تا زمانی که بستر لازم و امن برای حضور دانش‌آموزان در کلاس‌های درس مهیا نشود، اجازه برگزاری حضوری کلاس‌ها را نمی‌دهیم، زیرا سلامت دانش‌آموزان برای ما مهم است.
حقیقی با تاکید بر اینکه همه مصوبات شورای آموزش‌وپرورش باید اجرایی شود، عنوان کرد: آمادگی‌های محیطی علاوه‌ بر رعایت کامل پروتکل‌ها باید مورد توجه بوده و کیفی‌سازی مدارس مورد توجه قرار گیرد؛ چرا که ۱۸ ماه است مدارس تعطیل شده و این کیفی‌سازی انتظار زیادی نیست و در صورت لزوم بودجه لازم به این مسئله تزریق خواهد شد.
استاندار زنجان، فرمانداران هشت شهرستان را موظف به همکاری با اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان در امر بازگشایی مدارس کرد و گفت: در رابطه با واکسیناسیون معلمان و کادر مدرسه انتظار می‌رود که مراکز خاصی در نظر گرفته شود و پروتکل‌های حضور دانش‌آموزان در مدارس شبانه‌روزی نیز مورد توجه قرار گیرد.
این مسئول خاطرنشان کرد: از روزهای آتی سرعت واکسیناسیون گروه‌های سنی با سرعت بیشتری انجام خواهد شد و طی ۱۰ روز آینده خبرهای خوبی به مردم داده خواهد شد.
در ادامه این جلسه، معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با بیان اینکه بازگشایی مدارس در صورت رعایت همه پروتکل‌های اعلامی خواهد بود، اظهار کرد: بر اساس پروتکل‌های اعلامی معلمان، رانندگان سرویس‌ها، کادر اداری مدرسه و همه افراد کمتر از ۳۰ سالی که با دانش‌آموزان ارتباط دارند، باید واکسینه شود که در زنجان تاکنون ۴۰ درصد معلمان دُز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.
محمدرضا صائینی ادامه داد: تدوین شدن کامل پروتکل‌های بهداشتی و اغنای افکار عمومی در رابطه با پروتکل‌ها و بازگشایی مدارس به صورت حضوری، دیگر شرط بازگشایی مدارس است که هنوز این پروتکل اعلام نشده است.
محمدرضا صائینی افزود: برای افزایش سرعت واکسیناسیون معلمان، واکسیناتور وجود ندارد ولی آموزش‌وپرورش می‌تواند طی قراردادی واکسیناتورهایی را برای واکسیناسیون معلمان مورد استفاده قرار دهد.

About Author