به دنبال افزایش سهم آذربایجان شرقی در بودجه ۱۴۰۳ هستیم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: مدیریت کلان استان به دنبال افزایش سهم آذربایجان شرقی از بودجه ۱۴۰۳ می‌باشد.

محمد کلامی در نشست بررسی لایجه بودجه سال ۱۴۰۳ که در اتاق بازرگانی و با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی و فعالان بخش خصوصی برگزار شد با انتقاد از کسانی که در تحلیل بودجه دوگانه دولت و ملت را مطرح می‌کنند، افزود: هدف دولت در تدوین بودجه بهبود وضعیت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور و مردم است.

وی به افزایش سهم استان در بودجه سال بعد تاکید کرد و گفت: شاید نگاه‌ها و نظرات مختلفی در مورد بودجه وجود داشته باشد، اما همه دلسوزان استان به دنبال این مهم هستند که سهم استان آذربایجان شرقی در بودجه را ارتقا بخشند.

کلامی ایجاد مرکز پژوهش‌های اتاق بازرگانی را گامی مثبت ارزیابی کرد و اظهار کرد: این مرکز در مطالعات خود باید توجه داشته باشد، نگاه تک عاملی به موضوعات اقتصادی نمی‌تواند ما را به سمت نتایج درست رهنمون کند و باید تمامی عوامل موثر را در نظر گرفت.

وی با اشاره به اینکه که در سال ۱۴۰۰ میزان ۵.۵ همت از محل فرار مالیاتی در استان مالیات اخذ شده است، افزود: افزایش پایه مالیاتی با افزایش نرخ مالیات متفاوت است و دولت برای خدمت دهی باید پایه‌های مالیاتی را افزایش و جلوی فرار مالیاتی را بگیرد تا از این محل، میزان خدمات دولتی برای شهروندان ارتقاء یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به بودجه سال ۱۴۰۳ اظهار کرد: بودجه سال ۱۴۰۳ به لحاظ واقع بینی نسبت به بودجه‌های سال‌های اخیر واقع بینانه‌تر می‌باشد. اما بدین معنی نیست که عاری از ایراد می‌باشد ما از نمایندگان مجلس انتظار داریم آنها نیز تلاش کنند سهم آذربایجان شرقی در جداول لایحه بودجه ۱۴۰۳ افزایش یابد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، وی گفت: هر چقدر در تدوین بودجه نظرات بخش خصوصی لحاظ شود، برنامه تدوین شده واقع بینانه تر خواهد بود، چرا که بازیگر اصلی اقتصاد بخش خصوصی است.

انتهای پیام

About Author