بیشترین رای در کشور به آیت‌الله رئیسی را آذربایجانی‌ها دادند

محمدرضا پورمحمدی در هشتاد و هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که به میزبانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی برگزار شد‌ با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: معمولاً در فضای انتخابات و تبلیغات، نامزدها سعی می‌کنند نقاط ضعف دولت را مطرح کنند، در حالی که باید واقعیت‌ها را هم در نظر گرفت.

وی افزود: در هشت سال گذشته به دلیل تحریم‌های شدید و بی‌سابقه، شرایطی حتی دشوارتر از دوران جنگ تحمیلی داشتیم، اما با این حال کارهای بزرگی هم در کشور انجام شده است که باید این موفقیت‌ها را بازتاب دهیم.

پورمحمدی با بیان اینکه متأسفانه فرهنگ تشکر و شکرگزاری در جامعه کمرنگ شده است، گفت: نقد یک ودیعه الهی است و برای پیشرفت امور لازم است اما بیان صرف مشکلات و نارسایی‌ها، موجب دل‌نگرانی مردم و کاهش اعتماد عمومی می‌شود.

وی با بیان اینکه همه باید برای تقویت اعتماد عمومی تلاش کنیم، متذکر شد: تبریز و آذربایجان در تمام عرصه‌ها جریان‌ساز بوده و در این زمینه هم می‌توانیم الگو باشیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین از مشارکت مردم استان در انتخابات ۲۸ خرداد قدردانی کرد و بیان داشت: با وجود دسیسه‌ها و توطئه‌های دشمنان‌ با عنایات الهی، زمان‌شناسی مردم و توصیه‌های رهبری، مشارکت خوبی در انتخابات داشتیم که مایه قوت قلب دوستداران و نگرانی بدخواهان انقلاب شد.

وی خاطرنشان کرد: ۶۷ درصد از رأی‌دهندگان آذربایجان‌شرقی به رئیس جمهور منتخب رأی دادند که بالاتر از میانگین رأی ایشان در کل کشور است.

پورمحمدی یادآور شد: نتیجه انتخابات شوراها نیز پیام‌های روشنی داشت و نشان داد که مردم بر اساس شناخت و تعلق به ارزش‌ها رأی داده‌اند.

در این جلسه برش استانی سند مهندسی فرهنگی با محوریت پنج مسأله فرهنگی اولویت‌دار شامل: تشدید فقر فکری در حوزه اخلاق و فرهنگ عمومی، تضعیف بنیان خانواده در حوزه سبک زندگی، ضعف مدیریتی و محتوایی در حوزه فضای مجازی، ضعف در تولید و توزیع محصولات فرهنگی و کم‌توجهی به ظرفیت‌ها و فرصت‌ها در حوزه هویت بومی و محلی به تصویب رسید.

About Author