تصادفات ساختگی سالانه ۲ هزار میلیارد تومان خرج روی دست بیمه می‌گذارند

رئیس پلیس راهور از صدور گواهینامه دو زبانه برای تمامی افراد جامعه به مرور خبر داد و گفت: افرادی که قید فوریت دارند و می‌خواهند به خارج از کشور سفر کنند می‌توانند به “سامانه سخا” مراجعه و درخواست برای صدور گواهینامه دوزبانه را ثبت کنند.

سردار سید کمال هادیان‌فر، رئیس پلیس راهور فراجا صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تصویب آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی توسط هیئت دولت اظهار کرد: در ارتباط با این موضوع پلیس دو پیشنهاد داشت که خوشبختانه هردو پیشنهاد به تأیید هیئت دولت رسید. یکی از پیشنهادات این بود که افرادی که گذرنامه پایه سه دارند و می‌خواهند به گذرنامه پایه دو تبدیل کنند به جای توقف دو ساله با یک سال توقف بتوانند تبدیل گواهینامه را انجام دهند.

رئیس پلیس راهور بیان کرد: مورد دوم افرادی بودند که گواهینامه پایه دو دارند و می‌خواهند گواهینامه پایه یک دریافت کنند. این افراد هم به جای مهلت دو ساله توقف می‌توانند بعد از یک سال گواهینامه‌شان را از پایه دو به پایه یک تبدیل کنند.

صدور گواهینامه ۲ زبانه برای تمامی افراد جامعه

هادیان فر گفت: گواهینامه دو زبانه نهایی شده است افراد می‌توانند با گواهینامه دو زبانه در ۷۲ کشور و در صورت تأیید تفاهم نامه‌ها در ۱۳ کشور دیگر یعنی مجموعاً در ۸۵ کشور با گواهینامه ایرانی دو زبانه رانندگی کنند.

About Author