توقیف بنز ۳۰ میلیاردی قاچاق در اسکو

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی از توقیف یک دستگاه خودروی بنز اس ۵۵۰ قاچاق در شهرستان اسکو به ارزش ۳۰ میلیارد ریال خبر داد.

علی محمدی امروز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: ماموران کلانتری ۱۳ شهرجدید سهند شهرستان اسکو حین گشت زنی به یک دستگاه خودرو سواری بنز اس ۵۵۰ مشکوک شده و آن را متوقف کردند.

وی افزود: در استعلام و بررسی‌های اولیه ماموران مشخص شد که مدت قانونی استفاده از این خودرو با پلاک گذر موقت به پایان رسیده و برابر قانون این خودرو قاچاق محسوب می شود، که با هماهنگی مقام قضایی خودرو توقیف و به مقر انتظامی منتقل شد.

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه ارزش خودروی مکشوفه توسط کارشناسان ۳۰ میلیارد ریال برآورد شده است، خاطرنشان کرد: در این زمینه پرونده تشکیل و برای ادامه مراحل قانونی به اداره تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

محمدی با بیان اینکه پدیده قاچاق یکی از مهمترین عوامل ایجاد مشکلات اقتصادی محسوب می‌شود، پلیس با قاطعیت با افرادی که بخواهند با واردات اینگونه کالا به اقتصاد کشور ضربه وارد کنند در چار چوب قانون برخورد خواهد کرد. تاکید کرد: شهروندان می توانند برای شکوفایی اقتصاد و تولید کشور فعالیت افراد در زمینه قاچاق کالا را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اعلام کنند.

About Author