جان باختن کوهنوردان تبریزی در سبلان

۲ نفر از ۳ کوهنورد تبریزی که در ارتفاعات سبلان مفقود شده بودند، جان خود را از دست دادند.

سه کوهنورد تبریزی که به قصد صعود به قله سبلان به این منطقه رفته بودند به علت شرایط نامساعد جوی مفقود شدند و پس از ساعت‌ها جستجو توسط امدادگران متأسفانه دو نفر از آنها (خانم) به دلیل هیپوترمی (سرمازدگی) جان خود را از دست دادند و تنها یک نفر زنده مانده است.

بر اساس این گزارش، تیم‌های امداد از تبریز، اردبیل و مشکین شهر امروز به محل وقوع حادثه در یخچال شمال شرقی رسیدند و در ابتدا به کوهنورد زنده‌مانده امدادرسانی کردند و انتقال پیکر دو کوهنورد دیگر در مرحله بعدی در حال انجام است.

با توجه به وضعیت آب و هوایی منطقه امکان امدادهوایی مقدور نبوده و امدادگران به ناچار به صورت زمینی به کوهنوردان حادثه‌دیده دسترسی پیدا کردند.

میرعلی آقاسیدی، رئیس هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی آذربایجان‌شرقی با ابراز تأسف فوت دو کوهنورد تبریزی در منطقه سبلان، اظهار کرد: از ساعات اولیه گزارش از طریق هلال احمر و هیأت کوهنوردی استان اردبیل پیگیر موضوع بودیم و با اعزام چندین تیم امدادی و جستجو از اردبیل در تلاش برای یافتن حادثه‌دیدگان بودیم و به دلیل شرایط نامساعد جوی امکان امداد هوایی هم میسر نبود.

وی ضمن تسلیت این حادثه تلخ به جامعه کوهنوردی و خانواده‌های بازماندگان تشریح‌کرد: فعالیت‌های کوهنوردی حتماً زیر نظر باشگاه‌ها و مربیان مجرب و با کسب آموزش‌های لازم انجام گیرد.

About Author