جان باختن ۴۷ موتورسوار در آذربایجان‌شرقی

رئیس پلیس راهور آذربایجان‌شرقی از افزایش ۱۸ درصدی متوفیان حوادث رانندگی موتورسیکلت در استان خبر داد و گفت: امسال۴۷ موتور سوار در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند.

فریدون قنبرزاده، رئیس پلیس راهور آذربایجان‌شرقی از افزایش ۱۸ درصدی متوفیان حوادث رانندگی موتورسیکلت خبر داد و اظهار کرد: از ابتدای سال‌جاری ۴۷ موتورسوار در حوادث رانندگی جان خود را ازدست داده‌اند و ۲۶۰۰ نفر مجروح شده‌اند.

وی افزود: بر اساس تجزیه و تحلیل حوادث رانندگی ۹ ماهه اول سال‌جاری در معابر درون‌شهری استان تعداد ۴۷ نفر موتور سوار فوت کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد افزایش داشته است.

قنبرزاده اضافه کرد: روزانه در معابر درون‌شهری استان به طور متوسط ۱۰ فقره تصادف جرحی موتورسیکلت اتفاق می‌افتد که نزدیک به ۵ فقره از این تصادفات جرحی شدید می‌باشند.

رئیس پلیس راهور آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه قریب به ۶۰ در صد متوفیان در اثر برخورد ضربه به سر جان خود را از دست داده‌اند، یادآور شد: استفاده از کلاه ایمنی برای تمام موتورسواران برای حفاظت و ایمنی خودشان ضروری و مهم است.

این مقام انتظامی از موتورسواران خواست تا قبل از استفاده از این وسیله آب هوا را چک و در صورت بارندگی و لغزندگی معابر حتی الامکان از موتورسیکلت استفاده نکنید، از کلاه ایمنی و تجهیزات مناسب مثل سپر استفاده نمایید، فاصله خودرا با خودرو‌های متوقف شده کنار خیابان و خودروهای جلویی حفظ کنید، مراقب خطرات راه از جمله دست‌اندازها، شبکه‌های فلزی و سرعت گیر ها باشید، مراقب هرگونه انحراف خودرو به سمت شما باشید، از حرکات نمایشی و مخاطره‌آمیز بپرهیزید، به قوانین رانندگی از جمله موضوع دیدن و دیده شدن در حین رانندگی توجه فرمایید و سرعت مطمئنه را رعایت کنید.

About Author