خدمات سپاه عاشورا به زلزله زدگان خوی

سردار عباسقلیزاده به تشریح خدمات سپاه عاشورا به زلزله زدگان خوی پرداخت.

سردار اصغر عباسقلیزاده در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص اقدامات سپاه عاشورا برای زلزله زدگان خوی اظهار داشت: از همان ساعات اولیه وقوع زلزله، گروهای جهادی بسیج برای اعزام به منطقه اماده شدند و تا امروز بیش از ۱۲۰ نفر در قالب ۱۶ گروه جهادی به شهرستان خوی اعزام شدند که عمدتاً به امدادرسانی و نصب چادر و ارائه خدمات مشغول هستند.

فرمانده ارشد سپاه در استان افزود: همچنین روزانه ۳۰ هزار قرص نان توسط بسیج سازندگی و ناحیه تبریز پخت و به شهرستان خوی ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: تاکنون سه هزار تخته پتو و یک دستگاه کامیون حامل “فوم” برای استفاده بعنوان زیراندازِ چادرها به این مناطق ارسال شده است.

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به جمع آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی در برخی مساجد و پایگاه‌های بسیج عنوان کرد: فقط در شهرستان جلفا ۶۰۰ میلیون تومان کمک نقدی و ۴۰۰ میلیون تومان کمک غیرنقدی جمع آوری شده است که کمک‌های نقدی صرف خرید وسایل گرمایشی برای توزیع میان زلزله زدگان خوی گردیده که در اسرع وقت به مناطق زلزله زده ارسال می گردد.

وی با اشاره به ارسال مواد غذایی نظیر یک تن برنج، یک تن تخم مرغ و البسه گرم توسط سپاه توضیح داد: در کنار ارسال مواد غذایی، پخت غذای روزانه توسط گروه‌های جهادی آغاز شده و روزانه ۲۰۰۰ پرس غذا توسط بسیج سازندگی سپاه استان پخت می شود. علاوه بر این، آشپزخانه‌ای در مدرسه شبانه روزی شهید دستغیب توسط ناحیه جلفا برپاشده که روزانه پخت و توزیع هزار غذای گرم را برعهده دارند.

سردار عباسقلیزاده همچنین با اشاره به اعزام گروه‌های دانشجویی به مناطق زلزله‌زده گفت: ۴ گروه دانشجویی به برپایی چادر توسط هلال احمر کمک می‌کنند و گروه‌های دانشجویی علوم پزشکی هم برای خدمات درمانی از امروز در مناطق زلزله زده مستقر خواهند بود.

فرمانده سپاه عاشورا خاطر نشان کرد: علاوه بر موارد فوق، با محوریت بسیج اصناف، کمک های بازاریان و اصناف تبریز در قالب سه کاروان به مناطق زلزله زده ارسال شده است. بیش از ۴۰ میلیون تومان کمک نقدی نیز توسط اصناف جمع آوری گردیده است.

سردار عباسقلیزاده در پایان گفت: این اقدامات لازم اما کافی نیست و سپاه عاشورا تا ایجاد شرایط عادی در کنار مردم غیور خوی خواهد بود.

About Author