خروج آرد از شبکه و تخلف نانوایی‌ها!

عابدین خرّم بعد از ظهر امروز در جلسه کارگروه اقدام مشترک ستاد تنظیم بازار استان آذربایجان‌شرقی با موضوع بررسی آخرین وضعیت بازار آرد و نان، اظهار داشت: ناظران و بازرسان باید ضمن حضور میدانی، برخوردهای قانونی با متخلفان را رسانه‌ای و نتیجه را بدون ملاحظه به مردم اعلام کنند.

 وی با اشاره به نتایج یک نظرسنجی صورت‌گرفته از شهروندان تبریزی، گفت: در این نظرسنجی اعلام شده است که مدت زمان انتظار در صف‌های نان بعد از اجرای مردمی‌سازی یارانه‌ها افزایش یافته این در حالی است که هم سهمیه آرد نانوایی‌ها بیشتر شده و هم تعداد نانوایی‌ها.

خرّم ادامه داد: در حال حاضر از نظر تعداد نانوایی در تبریز کمبود نداریم اما مردم در تهیه نان با مشکل مواجهند که نشان‌دهنده خروج آرد از شبکه و تخلف در زمان قانونی فعالیت نانوایی‌ها است.

استاندار آذربایجان‌شرقی افزود: با وجود افزایش نظارت و بازرسی بر بازار آرد و نان و برنامه‌ریزی فرمانداران در این خصوص، هنوز هم شاهد تخلفاتی در این حوزه هستیم و به نظر می‌رسد نظارت‌ها و برخوردها باید نظام‌مند شده و بازتاب اجتماعی هم داشته باشد.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد مردم نان مورد نیاز خود را از نانوایی‌ها تهیه می‌کنند و ساماندهی وضعیت آرد و نان، نقش مهمی در رضایت‌مندی مردم دارد، یادآور شد: صنوف و اتحادیه‌های مربوطه نیز در این زمینه باید با مسؤولان همراهی کنند.

خرّم همچنین بر تقویت نظارت مردمی در حوزه آرد و نان تأکید کرد و گفت: برای جلب همراهی مردم باید مشارکت آنها را طلب کنیم که لازمه این کار، گفت‌وگو با مردم و بیان واقعیت‌ها به آنان است.

در این جلسه فرمانداران مراغه، مرند، میانه و هشترود گزارشی از اقدامات انجام‌ شده برای ساماندهی وضعیت آرد و نان در شهرستان‌های خود ارائه کردند.

مسؤولان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی و مدیران کل تعزیرات حکومتی و غله و خدمات بازرگانی استان نیز درخصوص آخرین وضعیت این حوزه و اقدامات و برنامه‌های خود برای نظارت بر شبکه‌های توزیع آرد و نانوایی‌ها و برخورد با تخلفات به ارائه گزارش پرداختند.

About Author