درخواست رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی برای تزریق دوز سوم واکسن به کادر درمان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی جواد آقازاده انجام واکسیناسیون را یکی از بهترین راه های جلوگیری از بیماری کرونا عنوان کرد و افزود: کسانی که قبلا به بیماری کرونا مبتلا شده اند با تزریق اولین دوز واکسن کرونا به علت وجود آنتی بادی، ایمنی زیادی در بدنشان ایجاد می شود.
به گزارش ساقی آذربایجان وی با تاکید بر اینکه بهترین واکسن کرونا در دسترس ترین واکسن است، گفت: کلیه واکسن های کرونا در ابتدای تزریق ممکن است عوارضی مثل سردرد، بدن درد، تب، لرز، تهوع و استفراغ وجود داشته باشد که طبیعی هست که طی یکی دو روز برطرف می شود. رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی دکتر آقازاده اضافه کرد: در راستای حفاظت از کادر درمان، تزریق دوز سوم را درخواست کردیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به آخرین آمار واکسیناسیون اظهار کرد: تاکنون ۷۲۱ هزار و ۲۳۶ نفر علیه کرونا در استان واکسینه شدند.
وی بابیان اینکه کادر درمان با حضور در بخش های بستری، ICU ها و… در حال جانفشانی هستند، جایگاه این عزیزان را بسیار بالا عنوان کرد و گفت: در زمان جنگ تحمیلی و چه در زمان مبارزه با بیماری کرونا سختی های زیادی متحمل شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی آقازاده با تاکید بر مناسب بودن نسبی وضعیت استان در خصوص کرونا نسبت به استان های دیگر افزود: طبق آخرین امار ۱۷۵۶ بیمار سندرم حاد تنفسی در بخش های کرونایی بستری هستند و مجموع مبتلایان تاکنون به ۲۲۱ هزار و ۷۰۷مورد می رسد. رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بابیان اینکه طی ۲۴ ساعته گذشته ۳۴ نفر در اثر ابتلا به کرونا فوت شدند، گفت: تاکنون ۵۲۷۲ نفر در استان در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.
دکتر آقازاده در نهایت در خصوص خبر قطع شدن برق بیمارستان گفت: کلیه بیمارستانهای استان مجهز به ژنراتور هستمد به عبارت دیگر احتمال قطعی برق در بیمارستان صفر است؛ بطوری که حتی در صورت قطعی برق سراسری، بیمارستان بصورت اتوماتیک از ژنراتورها برای برق رسانی استفاده می کند.

About Author