درمان های نوین سکته مغزی

رئیس انجمن سکته مغزی : سکته مغزی در ایران دومین علت مرگ محسوب می‌شود که در سال‌های اخیر با آغاز درمان‌های نوین به یکی از قابل درمان‌ترین بیماری‌ها در کشور تبدیل شده است. درمان های نوین سکته مغزی بابک زمانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگاران در حاشیه همایش سکته مغزی ایران افزود: در ۳ ساعت […]

رئیس انجمن سکته مغزی : سکته مغزی در ایران دومین علت مرگ محسوب می‌شود که در سال‌های اخیر با آغاز درمان‌های نوین به یکی از قابل درمان‌ترین بیماری‌ها در کشور تبدیل شده است.
درمان های نوین سکته مغزی بابک زمانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگاران در حاشیه همایش سکته مغزی ایران افزود: در ۳ ساعت اول بعد از سکته مغزی زمان طلایی وجود دارد تا با درمان وریدی و تزریق آمپول و مراقبت‌های ویژه در بیمارستان بیمار را درمان کنیم.
وی گفت: اگر درمان‌های وریدی پاسخگو نباشد ما این امکان را داریم که تا ۶ ساعت لخته خون را از مغز خارج کنیم و بیمار بهبود یابد، اکنون در کشور ما درمان وریدی در شهر‌های مختلف توسعه یافته است.
زمانی افزود: در ۲ سال گذشته بیش از ۴۰ هزار بیمار سکته مغزی به بیمارستان‌ها مراجعه کرده اند که ۴ هزار نفر آن‌ها به طور کامل و موفقیت آمیز بهبود یافته اند.
وی گفت: آنوریسم مغزی نیز با درمان‌های مداخله‌ای به روش آنژیوگرافی در ایران قابل درمان است البته این درمان‌ها به خاطر حساسیت بالا در مغز می‌توانند عوارضی هم داشته باشند و باید پزشک معالج همواره بر بالین بیمار حاضر باشد.