دشمن مأیوس از جنگ نظامی به جنگ نرم روی آورده است

به گزارش ساقی آذربایجان، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی عالی، در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه تبریز با اشاره به آشوب‌های اخیر که در واقع در راستای برنامه خاورمیانه جدید بر محور تجزیه کشورهای اسلامی در حال انجام است، افزود: متاسفانه هنوز برخی مراکز فرهنگی در خواب غفلت هستند.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب از سال‌های ابتدایی دهه ۷۰ تا به امروز همواره نسبت به جریانی که به دنبال استحاله فرهنگی نظام جمهوری اسلامی است، هشدار دادند و در هر دوره‌ای با توجه به امکانات و شرایط آن دوره این جریان را تشریح و تبیین کردند.

وی افزود: در این راستا رهبری معظم انقلاب با درایت به این تهدید اساسی پی برده و در سالیان متمادی و به مناسبت‌های مختلف، این مهم را گوشزده کرده‌اند. ایشان تهدیدات فرهنگی را در چند مرحله بیان کرده‌اند.

عالی اضافه کرد: ما در تهاجم فرهنگی، یک حرکت آرام را مشاهده می‌کردیم و در ناتوی فرهنگی یک حرکت برنامه‌دار و هدف‌دار و گسترده را شاهد هستیم و دشمن در نفوذ فرهنگی نیز با استفاده از عوامل درونی به تغییر باورها و جا به جایی باورها می پردازد.

امام جمعه موقت تبریز با اشاره اغتشاش و آشوب های اخیر در برخی مناطق کشور گفت: همه دیدند در عرصه میدان گروه های ۲۰ تا ۳۰ نفر بودند اما در جنگ رسانه ای و تصویرسازی و روایت به مردم طوری دیگری القا می کردند.

عالی تصریح کرد: استکبار جهانی به همراه رژیم صهیونیستی سال هاست طرح خاورمیانه جدید را مطرح و دنبال می‌کنند؛ در واقع خاورمیانه جدید بر محور تجزیه کشورهای اسلامی است.

وی گفت: داعش سازی در عراق و سوریه به منظور خاورمیانه جدید و تجزیه کشورهای بود که توسط محور مقاومت با شکست مواجه شد و امروز اهمیت و ارزش شهدای مدافع حرم و سردار دل ها شهید سلیمانی بر همگان روشن می شود.

امام جمعه موقت تبریز افزود: نقشه اصلی دشمن به شکل های مختلف در سال های گذشته شکستن مقاومت ملت ایران در واقع محور مقاومت بوده است.

وی با بیان اینکه آشوب های اخیر و اغتشاشات از اول هم شکل اعتراضی نداشته و به صورت وحشیانه و داعشی بوده، اظهار کرد: یک عده جریان های شکست خورده فتنه ۸۸ و برخی سلبریتی‌های کم سواد که هر چه دارند از ملت ایران دارند، در این اتفاقات ایفای نقش کردند که باید به آنها به صورت قاطعانه برخورد شود.

عالی خطاب به نهادهای فرهنگی از جمله آموزش و پرورش و دانشگاه ها هشدار داد: نسلی که دفاع مقدس و انقلاب را ندیده است و با وجود هشدار ۲۰ ساله رهبر انقلاب درباره ناتو فرهنگی و شبیخون فرهنگی، چه برنامه هایی اجرا کردید.

وی ادامه داد: اگر در این زمینه فکری نشود، نقشه دشمن هر روز پیچیده‌تر و آسیب آن بیشتر خواهد شد.

امام جمعه موقت تبریز از حضور دشمن شکن و بصیرانه مردم ولایت مدار تبریز در راهپیمایی علیه آشوب و اغتشاشگران تشکر کرد و گفت: مردم نشان دادن هیچ وقت توهین به مقدسات و آرمان های خود را تحمل نمی‌کند و برای آن جان خود را هم فدا می‌کند.

عالی همچنین با اشاره به سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل و نشان دادن تصویری از حاج قاسم سلیمانی به حاضران در جلسه، گفت: نقطه عطف سخنرانی رئیس جمهور کشورمان آنجایی بود که در بحث تروریسم بین‌المللی و جایگاه جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از قربانیان تروریسم که همیشه با آن مبارزه کرده‌ است، تصویری از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را به حضار در مجمع عمومی ملل متحد نشان داد.

وی ادامه داد: از زمان شهادت سردار دل‌ها تاکنون رسانه‌های غربی حتی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی تلاش کردند تا نام این شهید والامقام را به‌ طور سازماندهی شده ای سانسور کنند.

امام جمعه موقت تبریز تاکید کرد: این حرکت رئیس‌ جمهور در مجمع عمومی، استفاده هوشمندانه از فرصت به‌ دست‌آمده بود تا ورای همه محدودیت‌ها، ماهیت اتهامات پیرامون تروریسم را که غرب همیشه در تلاش است به ایران اسلامی نسبت بدهد، پیش چشم جهانیان باز تعریف کرده و قهرمان واقعی مبارزه جهانی با تروریسم را یادآوری کند.

About Author