رمزگشایی از چگونگی شکل گیری اغتشاشات اخیر

به گزارش  ساقی آذربایجان، عابدین خرم صبح امروز در گردهمایی سنگرسازان بی سنگر تیپ مهندسی رزمی ۵۷ فجر جهاد سازندگی استان آذربایجان شرقی در مجتمع شهید کسایی تبریز با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس و به خصوص شهدای سنگرساز بی سنگر خطاب به خانواده شهدا و جهادگران  اظهار کرد: شما تربیت یافتگان دفاع مقدس و خلق کننده حماسه هشت سال دفاع مقدس هستید.

وی افزود: امروز اگر امت اسلامی سربلند و سرافراز است به برکت روزها و شب ها و عملیات های دوران دفاع مقدس است و هویت، پایداری و جامعیت انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس شکل گرفته است. حقیقتا اگر ما مصداق کاملی از عامل رشد و شکوفایی عزت و عظمت انقلاب اسلامی و ملت ایران را برشماریم این حتما و قطعا در دوران دفاع مقدس شکل گرفت و آن هم به  برکت ایثارگری انسانهایی است که غیر از خداوند متعال با کس دیگری معامله نکردند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه خانواده معظم شهدا کم توقع ترین افراد هستند و بدون چشم‌داشت از نظام، زندگی ساده و بی پیرایشی دارند، گفت: شما خانواده شهدا مترجمان گفتمان امام و انقلاب در مکتب جهاد و شهادت هستید.

خرّم با اشاره به اینکه تعریف از شهدا برای نسل فعلی و آینده لازم است، افزود:  مقام معظم رهبری فرمودند اگر شما بچه های دوران دفاع مقدس این دفاع را جوری تبیین کنید که آن بچه مدرسه ای و بچه دانشگاهی مثل شما برداشت از جنگ داشته باشد به وظیفه خود عمل کرده اید. حضرت آقا این تبیین را جهاد برشمرده است، یعنی ارزشی که جهاد در دوران دفاع مقدس داشت برابری می کند با این تبیین.

وی با بیان اینکه تمام تلاش دشمن این است که دفاع مقدس را تحریف کند، افزود: امروز جنگ، جنگ روایت هاست. در اغتشاشات اخیر در کف میدان در واقعیت چیزی نیست اما آنچنان آن را روایت می کنند انگار کشور و منطقه از دست رفته است.

خرم گفت: امروز جنگ جنگ فضای مجازی و رسانه است. چند نفری هم که حدود ۱۵۰ نفر می شوند وارد میدان شده اند محصول سالها تلاش و تبلیغات و عملیات روانی است که دشمن انجام داده و در جنگ رسانه ای و ماهواره ای و امواج تعدادی را آماده کرده است. البته اینها تعدادی لیدر دارند که لیدرهای اینها توسط نیروهای نظامی و امنیتی شناسایی و با آنها برخورد می شود.

خرّم ادامه داد: واقعیت ها و حقایق جنگ و دوران دفاع مقدس را باید خانواده شهدا تبیین کنند. مقام معظم رهبری می فرماید: کو عمارها. عمار وقتی حرکت می کرد کوچکترین شایعه و شبهه را که در ذهن کسی وجود داشت رفع می کرد. امروز بزرگترین عامل خطری که در جامعه وجود دارد شبهه افکنی و شایعه سازی است. ما باید بگوییم در دوران دفاع مقدس با مظلومیت اما با اقتدار دفاع کردیم. با دست خالی اما با اراده ها و انگیزه های الهی دفاع کردیم.

وی بیان کرد: در دوران دفاع مقدس لجستیک امکانات جنگ توسط مردم صورت گرفت و مردم هم جوانش را فرستاد، هم پشتیبانی کرد و هم راهش را مثل حضرت زینب(س) تبیین کرد.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: ما باید مکتب دفاع مقدس را آنچنان را اتفاق افتاده به نسل فعلی و نسل های آینده منتقل کنیم و نگذاریم انقطاع نسلی در جامعه اتفاق بیافتد. در این جنگ شناختی انقطاع نسلی خیلی مهم است.

خرّم افزود: اینکه می گویند سپاه و جهاد مثل دو بال عمل می کردند به این دلیل است که هیچ قرارگاه عملیاتی در دوران دفاع مقدس نبود که جهادگران در آن نباشند و تمامی موفقیت های دوران مقدس مدیون جهادگران آن دوران بود. چون رزمنده ای که برای جنگ می رفت قبل از او سنگرش توسط جهادگران آماده بود.

About Author