سورپرایز ویژه دولت برای بازنشستگان تامین اجتماعی

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی گلستان از پرداخت تسهیلات قرض الحسنه سی میلیون تومانی به بازنشستگان تأمین اجتماعی متقاضی، از اواخر خرداد خبر داد.
وام بازنشستگان تامین اجتماعی | محمد کوهستانی در آزادشهر گفت: ثبت تقاضای دریافت این تسهیلات، غیرحضوری است.
مرحله دوم ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۳، با مراجعه به سایت es.tamin.ir و تکمیل فرم وام ضروری مستمری بگیران امکان پذیر بوده. مبلغ وام بازنشستگان فولاد در سال جاری ۲۰ میلیون تومان بوده و زمان ثبت نام نیز از اول اردیبهشت ماه سال جاری تعیین گردیده است.

ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی، برای تمامی مستمری بگیران این سازمان که متقاضی دریافت این وام می باشند، ضروری است. مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی، می بایست جهت دریافت وام بازنشستگان تامین اجتماعی، به کانون های بازنشستگی مراجعه کنند، و با توجه به شروط لازمی که این سازمان برای اخذ این وام، تعیین کرده است، اقدام به ثبت نام نمایند.
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، جهت کمک به مستمری بگیران سازمان بیمه تامین اجتماعی و تامین بخشی از هزینه های آن ها، تسهیلات بازنشستگان تامین اجتماعی را در نظر گرفته است. از آنجا که نحوه دریافت و ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی و زمان ثبت نام آن، دارای شرایط و مقرات خاصی بوده، لازم است تا افراد واجد شرایط، برای بهره مندی از وام بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۳، با این شرایط و مقررات، آشنا شوند.

در ادامه، با توجه به اهمیت دریافت وام بازنشستگان تامین اجتماعی، برای متقاضیان این وام، در رابطه با ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴۰۳​، زمان، شرایط لازم و راهنمای ثبت نام و تکمیل فرم وام ضروری مستمری بگیران و همچنین وام ۲۰ میلیونی بازنشستگان سازمان بیمه تامین اجتماعی که به صورت قرض الحسنه می باشد، مطالبی آورده شده است.

بسیاری از متقاضیان دریافت و ثبت نام وام ۲۰ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی همچنین ثبت نام غیر حضوری وام ۲۰ میلیونی کانون⁧ بازنشستگان، به دنبال این هستند که بتوانند در بازه زمانی ثبت نام این وام، به راحتی در سامانه وام، فرم ثبت نام وام ضروری بازنشستگان تامین اجتماعی را تکمیل نموده و سپس، درخواست خود را برای اخذ این تسهیلات، به سازمان بیمه تامین اجتماعی ارجاع دهند.
زمان ثبت نام وام ۲۰ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی، در سال گذشته از ۲۰ تا ۳۰ آبان ماه بوده است و به مدت ۱۰ روز ادامه داشته و زمان آن برای سال ۱۴۰۳ به محض اعلام اطلاع رسانی خواهد شد. . ثبت نام این وام از طریق سایت vaam.kabtatamin.ir برای متقاضیان وام بازنشستگان تامین اجتماعی قابل انجام می باشد.
مستمری بگیران واجد شرایط ثبت نام وام ضروری بازنشستگان تامین اجتماعی، می توانستند به راحتی، از طریق سامانه ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی، در بازه زمانی مشخص شده، اقدام به ثبت نام نمایند. ثبت نام این وام در سال ۱۴۰۳ طبق اعلام سازمان تامین اجتماعی از طریق مراجعه به کانون های بازنشستگی هر استان یا شهرستان می باشد و ثبت نام غیرحضوری آن از طریق سایت مربوطه مانند سال گذشته صورت خواهد گرفت.
به گفته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی پس از پایان مرحله اول ثبت نام وام قرض الحسنه ۲۰ میلیونی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی به زودی مرحله دوم ثبت نام و پرداخت این وام برای متقاضیانی که موفق به ثبت نام و دریافت این تسهیلات نشده اند، آغاز خواهد شد.

لازم به ذکر است ثبت نام اینترنتی وام ضروری ۱۲ میلیون تومانی بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری به صورت غیر حضوری بوده و داوطلبان می بایست به نشانی اینترنتی sabasrm.ir مراجعه کرده و مراحل ثبت نام وام قرض الحسنه خود را تکمیل نمایند .

طبق اعلام سازمان تامین اجتماعی، ثبت نام مجدد وام ۲۰ میلیونی بازنشستگان در مرحله جدید از ۲۰ تا ۳۰ آبان ماه بوده و به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت. بر این اساس لازم است متقاضیان با مراجعه به سایت es.tamin.ir نسبت به ثبت نام غیر حضوری این تسهیلات اقدام نمایند.

About Author