قیمت شیشه این خودرو بیش از یک میلیارد و ششصد میلیون تومان است!

این سوال که هزینه تعویض شیشه جلوی مک لارن F۱ چقدر است، اخیراً در فضای مجازی مشتاقان زیادی پیدا کرده است.

مک لارن F۱ خودروی بسیار گران قیمتی است. برآوردها نشان می‌دهد که یک نمونه به خوبی نگهداری شده می‌تواند تقریباً ۲۰ میلیون دلار در بازار به فروش برسد. بنابراین، جای تعجب نیست که هزینه‌های مربوط به تعویض قطعات و تعمیرات آن نیز فوق العاده بالا باشد.

خبرآنلاین نوشت: این سوال که هزینه تعویض شیشه جلوی مک لارن F۱ چقدر است، اخیراً در فضای مجازی مشتاقان زیادی پیدا کرده است. این حواشی پس از آن اتفاق افتاد که کولین شیهان، که شغل اصلی او فروش آثار کلاسیک سطح بالا است، ویدئویی را به اشتراک گذاشت که در آن دو دستگاه مک لارن F۱ در کنار هم، با شیشه جلوی ترک خورده در رویداد Velocity Invitational که در Sonoma Raceway در کالیفرنیا برگزار شد، پارک شده بودند.

این یک سوال جذاب است، زیرا شیشه جلوی F۱ نه تنها یک خودروی چند میلیون دلاری را زینت می‌دهد، بلکه دارای یک طراحی غیرعادی است. به لطف خطوط آیرودینامیک این خودرو، یک تکه شیشه قابل توجه در جلوی آن وجود دارد که می‌تواند تنها با یک برف پاک کن شیشه جلو تمیز و خشک شود.

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، هزینه تعویض این قطعه به طرز فجیعی سنگین است. برخی منابع گزارش می‌دهند که خرید شیشه جلو به تنهایی حدود ۲۵ هزار دلار هزینه دارد. با این حال، این تازه آغاز راه است.

 

مک لارن اف 1 (1)

 

با توجه به قیمت گزاف F۱ و وضعیت دیرینه آن به عنوان یکی از سریع‌ترین خودروهای روی زمین، نصب شیشه جدید ارزان نیست. این کار ۸۰۰۰ دلار دیگر به قیمت کار اضافه می‌کند و مجموع آن را به ۳۳ هزار دلار (حدود یک میلیارد و ششصد و پنجاه میلیون تومان) می‌رساند.

از آنجایی که فقط میلیونرها (و میلیاردرها) صاحب این ماشین هستند، احتمالاً خیلی نگران کننده نیست، اما برای سایر افراد هنوز قیمت قابل توجهی است. این عدد، برای خرید یک سوبارو BRZ ۲۰۲۴ کافی است، با اینکه باز هم مقداری پول باقی می‌ماند.

خبر خوب برای دارندگان مک لارن F۱ این است که ظاهراً این خودروساز هنوز چند شیشه جلوی جایگزین اصلی در کارخانه دارد. علاوه بر این، این شرکت در حال مهندسی و ساخت شیشه‌های جدید برای خودرو است.

About Author