مجازات یلدا معیری عکاس خبری به پاکبانی

یلدا معیری عکاس خبری مطبوعات با انتشار فیلمی در اینستاگرام خود، خبر داده با حکم دادگاه به پاکبانی محکوم شده است اما خبرگزاری میزان متعلق به قوه قضاییه اعلام کرده او به خدمات عمومی رایگان در پارک بانوان محکوم شده نه پاکبانی.

قوه قضاییه به انتشار فیلم یلدا معیری با لباس پاکبانی واکنش نشان داده و در مطلبی نوشته «ساعاتی پیش تصاویری از یلدا معیری در فضای مجازی منتشر شد که این فرد با پوشیدن لباس شریف پاک‌بانی مدعی شده براساس حکم دادگاه وی به پاکبانی محکوم شده است.»

خبرگزاری میزان متعلق به قوه قضاییه نوشته است: «یلدا معیری که در پی حضور در اغتشاشات اخیر در تهران براساس اتهامات ضد امنیتی و حمایت از اغتشاشات در فضای مجازی بازداشت شده بود، چندی پیش با قید وثیقه از زندان آزاد شد. بازداشت این متهم هیچ ارتباطی با فعالیت رسانه‌ای وی نداشته و این فرد در صحنه اغتشاشات و بدلیل اتهامات ضد امنیتی بازداشت شده است. براساس بخشی از حکم بدوی دادگاه برای این فرد، وی به خدمات عمومی رایگان در پارک بانوان محکوم شده است. این پارک ویژه استفاده بانوان بوده و آقایان اجازه ورود به آن را ندارند.»

در ادامه خبر میزان آمده است: «براساس حکم صادره که قابل تجدید نظرخواهی است، او به انجام پژوهش نیز محکوم شده است، ولی با وجود اینکه اولین بند مندرج در تکمیل مجازات پژوهش است، تاکنون از پژوهش خود فیلمی منتشر نکرده است. این در حالی است که این فرد در سال ۹۸ نیز به ۲ سال حبس تعلیقی محکوم شده بود و از این ارفاق دستگاه قضایی بهره‌مند شده است.»

در ادامه خبر میزان نوشته شده که «یلدا معیری در سال ۱۳۹۶ تصویری جعلی منتسب به اغتشاشات را به شیوه‌ای هدفمند منتشر کرد که بازتاب زیادی در رسانه‌ها و حتی در سطح بین‌المللی داشت به طوری دونالد ترامپ رییس جمهور وقت آمریکا نیز از این عکس در یک پست توییتری استفاده کرده بود. در تصویر مورد اشاره زنی با مشت گره کرده در میان دود دیده می‌شود و به وضوح صحنه سازی و بازی با افکار عمومی در ان مشهود است و اینگونه به ذهن متبادر می‌شود که مرتبط با نا آرامی‌های تهران است، اما همانطور که خود این فرد هم در مصاحبه‌ای به آن اعتراف کرده است دودی که در عکس وجود دارد ناشی از پودرکپسول آتش نشانی است و فقط شبیه استفاده گاز اشک‌آور است و عکس در یک پارک با استفاده از پودر کپسول آتش‌نشانی و صحنه‌سازی عکاسی تهیه شده بود.

عکس یلدا معیری

عکس ثبت شده توسط یلدا معیری که قوه قضاییه مدعی است هدفمند گرفته شده است

About Author