مرگ دلخراش قهرمان ملی‌پوش کشتی خوزستانی و پدرش در حین کارگری!

در خبری که روز جمعه با دو روز تاخیر منتشر و وایرال شد، امید پایدار، قهرمان کم‌سال ملی‌پوش کشتی فرنگی نوجوانان و جوانان پس از یک روز کارگری برای امرار معاش هنگام استراحت در چادر کارگری به دلیل خفگی با گاز جان داد. پدرش نیز کارگر و همکار او بود و در همان چادر جان سپرد.
امید پایدار متولد ۱۳۸۳ در خوزستان، در خانواده‌ای کشتی‌گیر و قهرمان‌پرور رشد یافت. وی چهارشنبه ۲۹ آذر ماه ۱۴۰۲ در سن ۱۹ سالگی به علت به دلیل استنشاق منواکسیدکربن (گازگرفتگی) همراه با پدرش درگذشت . امید پایدار ملی‌پوش سنگین وزن کشتی فرنگی ایران در وزن ۱۱۰ کیلوگرم، سابقه قهرمانی و نایب قهرمانی مسابقات جهانی و کشوری را در کارنامه خود دارد.
غلامرضا قیطاسی رئیس هیات کشتی شهرستان اندیمشک عصر جمعه، با تایید فوت امید‌ پایدار کشتی‌گیر نوجوان تیم ملی کشور، اظهار کرد: هنوز جزئیات دقیقی از مرگ ایشان دست بنده نرسیده و در حین برگزاری یکی از مسابقات در سالن کشتی خبر فوت وی را توسط یکی از بازیکنان دریافت کردم.
وی با بیان اینکه این حادثه در سردشت دزفول اتفاق افتاده، افزود: وی به همراه پدرش در چادر بودند که دچار گاز گرفتگی شدند. رئیس هیات کشتی شهرستان اندیمشک گفت: طبق اخباری که دست ما رسیده فعلا جسد را برای کالبدشکافی به پزشکی قانونی منتقل کردند و هنوز اطلاعی از مراسم تشییع ندارم.
امید پایدار آخرین بار در رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان در کشور مجارستان در وزن ۱۱۰ کیلوگرم امید پایدار در دور اول با داوید مگلادزه از گرجستان کشتی گرفت و به مدال طلا رسید.
تشکل نداشتن کشتی‌گیران و ورزشکاران یک ستاره را به کار بدنی کشاند؛ تشکل نداشتن در محیط کار برای اعمال نظارت ایمنی حین کار در شرایط پایین استاندار ایمنی محیط کار دو کشتی‌گیر کشور را پرپر کرد.

 

About Author