مساجد باید در برنامه های ماه رمضان راهبری کنند

آیت الله سیدمحمد علی آل هاشم شامگاه دوشنبه در همایش طلایه داران تبلیغ در سالن همایش مصلای اعظم امام خمینی (ره) تبریز با اشاره به اهمیت تبلیغ و فضائل ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: روحانیون باید مساجد را محور فعالیت‌های تبلیغی، مرکز وحدت و قرارگاه خدمات مختلف به مردم کنند.

وی تاکید کرد: مساجد همواره در تاریخ اسلام مورد تاکید بوده و محور و پایگاه اصلی شکل گیری وقایع مهم اجتماعی، فرهنگی و سیاسی بوده و اکنون در ماه مبارک رمضان نیز باید کانون پرورش جوانان انقلابی و مسجدی شود.

وی با اشاره به اینکه اسلام دین تبیین بوده و بر اساس این شریعت تبلیغ اساس دین به شمار می‌رود، اظهار کرد: تبلیغ دین در ماه رمضان وظیفه اصلی روحانیت بوده زیرا اسلام دین تبلیغ و تبیین خوبی هاست.

امام جمعه تبریز گفت: روحانیت باید همیشه در صحنه بوده و احکام اسلامی را در سطح جامعه تبلیغ کنند زیرا تبلیغ برای زنده کردن و توسعه احکام اسلامی ضروری است.

وی همچنین مساجد را امن ترین و سالم‌ترین اماکن برای انجام رویدادهای مختلف سیاسی و اجتماعی عنوان و اظهار کرد: در طول تاریخ انقلاب سالم‌ترین و پاک‌ترین صندوق‌های رأی گیری در همین مساجد بوده است.

آیت الله آل هاشم در ادامه با تاکید بر سلامت کامل سایر محل‌های رأی گیری افزود: مساجد قداست و جایگاه خاصی برای مردم دارند.

About Author