نخستین جشنواره سراسری نمایش کودک باغچه‌بان در مرند برگزار می‌شود

همزمان با ۱۰۲ سالگی تئاتر کودک در ایران، نخستین جشنواره سراسری نمایش کودک باغچه بان ۱۶ تا ۱۹ مهر در شهر مرند برگزار می شود.

دبیر نخستین جشنواره سراسری نمایش کودک باغچه بان روز چهارشنبه سوم شهریور ماه، در خصوص این رخداد هنری در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: جبار باغچه بان به عنوان پدر نمایش کودک ایران بیش از یک قرن پیش تئاتر کودک را در شهرستان مرند آذربایجان شرقی پایه گذاری کرد.

مهدی صالحیار با اشاره به جایگاه کمرنگ تئاتر کودک در ایران به ویژه شهرستان های کشور تصریح کرد: این جشنواره به بهانه صد و دوسالگی تئاتر کودک در ایران، با هدف احیای نمایش کودک و نیز هویت بخشی قدمت تاریخی و فرهنگی مرند برگزار می شود.

وی با اشاره به بهره گیری مرحوم جبار باغچه بان از هنرهای نمایشی برای آموزش کودکان به ویژه کودکان ناشنوا اظهار کرد: این جشنواره در محورهای مختلف مانند جبارباغچه بان و نمایش کودک در ایران، نمایش کودک و تعلیم برای کودکان ناشنوا، باغ شهر مرند خاستگاه نمایش کودک، کودک و فرهنگی ایرانی اسلامی، کودک و مسایل تربیتی، خانواده و فرهنگی شهروندی و… برگزار می شود.

به گفته صالحیار، نخستین جشنواره سراسری نمایش کودک باغچه بان در چهار بخش پژوهش، مسابقه نمایش نامه نویسی، اجراهای محیطی (در گستره استان) و سمینار و برخی برنامه های جنبی برگزار خواهد شد.

دبیر نخستین جشنواره سراسری نمایش کودک باغچه بان با اشاره به اینکه متقاضیان می توانند تا بیستم شهریورماه نسبت به ارسال آثار اقدام کنند ادامه داد: علاقمندان می توانند می تواند برای ارتباط با دبیرخانه از طریق تلفن و فکس ۰۴۱۴۲۲۶۴۴۸۸ و یا پیام رسال واتساب با شماره ۰۹۱۴۸۹۲۸۹۹۲ و پست الکترونیکی tandishonar1400@gmail.com تماس حاصل کنند.

About Author