هیات فوتبال در چرخه تکرار!

به گزارش ساقی آذربایجان، مجمع انتخاباتی هیات فوتبال استان آذربایجان‌شرقی صبح امروز (سه‌شنبه) با حضور میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون فوتبال و حبیب ستوده‌نژاد مدیرکل ورزش و جوانان استان و اعضای مجمع در تالار خاقانی خانه فرهنگ تبریز و در غیاب رسانه هابرگزار شد.

در این مجمع، سه کاندیدا با اسامی جواد ششگلانی، یاسر نجف‌زاده و سعید قربان‌زاده برای تصدی پست ریاست هیات فوتبال استان ثبت‌نام کرده بودند که قربان‌زاده به نفع ششگلانی کنار کشید.

بدین ترتیب، رای‌گیری برای انتخاب رئیس هیات فوتبال استان بین جواد ششگلانی و یاسر نجف‌زاده انجام شد که درنهایت و طبق پیش‌بینی‌ها، جواد ششگلانی با کسب ۲۹ رای از مجموع ۳۸ رای ماخوذه به مدت ۴ سال دیگر در سمت ریاست هیات فوتبال آذربایجان‌شرقی ابقاء شد.

یاسر نجف‌زاده رقیب جواد ششگلانی نیز تنها ۸ رای به خود اختصاص داد.

ششگلانی که با حضور طولانی‌مدت خود در ریاست هیات فوتبال استان به «آقای همیشه رئیس» معروف است، برای ششمین دوره متوالی در این سمت ماندنی شد.

یاسرنجف‌زاده در حاشیه انتخابات هیئت فوتبال استان با بیان این‌که در حال حاضر دکتری تربیت بدنی دارم، اظهارداشت: فوتبال و فوتسال را در دانشگاه تدریس می‌کنم. اهمیت مساله به قدری است که خواستیم وارد این عرصه شویم.

وی افزود: من به عنوان نیروی آقای ششگلانی درسال ۸۰ کار کردم اما همه ما به عملکرد نقد داریم، ما دشمن آقای ششگلانی نیستیم اما دبیر هیات به قدری جو را سنگین کرده که واقعا درست نیست.

کاندیدای هیئت فوتبال استان با اشاره به این‌که روز گذشته سه نفر از اعضای مجمع تغییر کردند و این فضای عادلانه انتخابات نیست، یادآور شد: ما باید شجاعت داشته باشیم و از یک ماه قبل اعضا را معرفی میکردند تا ما با آنها گفت‌وگو داشته باشیم.

وی ادامه داد: ما یا مقام معظم رهبری را قبول داریم یا نداریم؛ حضرت آقا به ورود جوانان به ورزش تاکید دارند و اگر من امروز ورود نکنم چه زمانی ورود کنم؟

نجف‌زاده با طرح این سوال که درآمد هیات فوتبال چقدر است؟، گفت: چراباید هیئت فوتبال‌ها با دو سه میلیون اداره شوند؟ تعداد زیادی کارخانه و صنایع داریم که شاید سالانه بالای ۱۰۰ میلیارد مالیات می‌دهند و چرا نباید این کارخانه‌ها و صنایع اسپانسر ما نشوند؟