واکسیناسیون ۳۳.۵ درصدی جمعیت بالای ۱۸ سال آذربایجان شرقی/تشدید وضعیت کرونایی در روزهای آتی

مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز از واکسیناسیون ۳۳.۵ درصدی جمعیت بالای ۱۸ سال آذربایجان شرقی خبر داد.

دکتر سیمین خیاط زاده چهارشنبه شب، سوم شهریورماه، در گفت‌وگوی خبری، با بیان این‌که به دلیل کمبود واکسن‌ و عدم تحویل محموله جدید از سوی وزارتخانه بهداشت، روز پنجشنبه در هیچکدام از شهرهای استان، تزریق واکسن کرونا انجام نمی‌گیرد، گفت: به محض رسیدن واکسن کرونا به استان، زمان تزریق به مردم استان اطلاع رسانی می‌شود.

به گزارش ایسنا، وی در خصوص آخرین وضعیت کرونایی استان، اظهار کرد: موارد جدید مثبت کرونا در استان، روزانه به ۱۳۰۰ تا ۱۳۵۰ نفر رسیده و تعداد ۳۵۰ بیمار نیز روزانه در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند.

وی با بیان این‌که تعداد کل بستری‌های کرونایی استان به ۱۷۵۰ تا ۱۷۷۰ نفر رسیده است، ادامه داد: با توجه به افزایش روند مراجعه بیماران سرپایی، در روزهای آتی شاهد وضعیت وخیم تری خواهیم بود.

خیاط زاده گفت: میانگین فوتی‌های ناشی از کرونا در استان از میانگین روزانه ۱۰ تا ۱۲ مورد به میانگین ۱۵ تا ۱۶ مورد رسیده است.

وی در خاتمه بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم حضور در تجمعات و هم‌چنین اهمیت رعایت شرایط قرنطینه بیماران تاکید کرد.

About Author