ورود اولین تاکسی‌های هیبریدی به ناوگان تاکسیرانی بندرعباس

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس از ورود اولین تاکسی‌های هیبریدی به ناوگان تاکسیرانی این شهر خبر داد.
به گزارش ساقی آذربایجان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری بندرعباس، حسین اخلاقی از ورود اولین تاکسی‌های هیبریدی به ناوگان تاکسیرانی خبر داد و اظهار کرد: با پیگیری‌های مکرر استاندار و سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر، در آینده نزدیک ۲۰ دستگاه تاکسی هیبریدی شامل رنو فلوئنس، سوناتا و هایس به ناوگان تاکسیرانی بندرعباس اضافه خواهد شد.
وی با اشاره به خدمات رسانی مطلوب‌تر به شهروندان تصریح کرد: مقرر شده این تاکسی‌ها در خط ویژه فرودگاه شروع به فعالیت کنند. بدون شک ورود این گروه از خودروها به سیستم ناوگان حمل و نقل عمومی نقش بسزایی در کاهش مصرف سوخت و کاهش آلایندگی‌ها دارد.
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس اضافه کرد: این خودروها از یک موتور احتراق داخلی بنزینی در کنار یک موتور الکتریکی برخوردار است در این راستا هر خودرو در هر زمان از عملکرد یکی از موتورها یا ترکیبی از فعالیت هردو موتور بهره‌مند می‌شود. این خودرو در شرایط ترافیک شهری و کندی حرکت خودرو تا سرعت ۴۰ تا ۶۰ کیلومتر در ساعت همواره از موتور برقی کاملاً بی‌صدا و بدون آلایندگی استفاده می‌کند که این موضوع مصرف بنزین را تا ۵.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر می‌رساند که مزیتی ملموس در کاهش مصرف سوخت است. موتور این خودرو در سرعت بالای ۴۵ کیلومتر در ساعت موتور بنزینی فعال شده و اقدام به شارژ باتری خودرو می‌کند.
اخلاقی اظهار امیدواری کرد: با تدابیر و حمایت شورای اسلامی شهر بندرعباس و شهردار بتوانیم برای بهبود وضعیت تاکسی‌های درون شهری اقدامات مطلوب‌تری به شهروندان ارائه کنیم

About Author