وظیفه ما برقراری امنیت و برگزاری انتخابات سالم است

محمدرضا پورمحمدی در نشست فرمانداران استان با محوریت هماهنگی برای برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد، با قدردانی از زحمات و تلاش‌های فرمانداران در موضوعات مختلف، اظهار داشت: در سال‌های گذشته، سخت‌ترین دوران مدیریتی را تجربه کردیم، اما با تلاش‌های مسئولان، امور کشور و استان با سربلندی مدیریت شده است.

وی افزود: با وجود پیچیدگی‌های حوزه سیاسی و امنیتی که مهم‌ترین محور مسئولیت‌های وزارت کشور و استانداران و فرمانداران است، استان آذربایجان شرقی با تجربه و تلاش فرمانداران، یکی از امن‌ترین و پاک‌ترین استان‌های کشور به شمار می‌رود.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به انتخابات ۲۸ خرداد، گفت: خوشبختانه همه فرمانداران استان تجربه برگزاری انتخابات را دارند و انتخابات مجلس در اسفند سال ۹۸ هم تجربه خوبی از نظر برگزاری یک انتخابات سالم و قانونی بود.

وی خاطرنشان کرد: انتخابات ۲۸ خرداد به دلایل مختلف، متفاوت از انتخابات‌های گذشته است، اما با تلاش مسئولان امر، بخش عمده‌ای از مقدمات کار فراهم شده و آمادگی کافی در استان وجود دارد.

پورمحمدی با اشاره به اینکه وظیفه ما برقراری امنیت و برگزاری انتخاباتی سالم و قانون‌مند است، افزود: ما باید وظیفه خود را به درستی انجام دهیم و آخرت خود را به دنیای دیگران نفروشیم؛ آن‌چه برای مهم است، سلامت انتخابات است و تصمیم مردم هرچه باشد به آن احترام می‌گذاریم.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با بیان اینکه فضای استان به سمت شور انتخاباتی پیش می‌رود، افزود: مردم ما ثابت کرده‌اند که با وجود مشکلات و گله‌مندی‌ها، در لحظه‌های سخت پای کار نظام و انقلاب هستند.

وی با تأکید بر اینکه گروه‌های مرجع باید برای جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تلاش کنند، افزود: نفس انتخابات برای ما مهم است و اگر انتخابات و صندوق رأی زیر سوال برود فجایع بزرگی به بار می‌آید که جبران آن مشکل است.

دبیر ستاد انتخابات آذربایجان شرقی هم در این نشست برگزاری انتخابات را مهم‌ترین مأموریت فرمانداران عنوان کرد و گفت: انتخابات پیش‌رو به دلایلی مانند شیوع کرونا و مسائل اقتصادی، شرایط متفاوتی دارد، اما با توجه به اینکه همه فرمانداران استان تجربه برگزاری انتخابات را دارند اطمینان داریم که این انتخابات هم در امنیت و سلامت کامل برگزار خواهد شد.

مرتضی محمدزاده همچنین خطاب به فرمانداران، بر پیش‌بینی نیروی انسانی و امکانات ذخیره برای مواقع اضطراری، آموزش عوامل شعب اخذ رأی، رصد مستمر سامانه جامع انتخابات و ارتباط تنگاتنگ با هیأت‌های نظارت شهرستان‌ها تأکید کرد.

تعدادی از فرمانداران استان هم در این نشست دیدگاه‌های خود را درخصوص برگزاری انتخابات و برخی از مسائل و مشکلات در این خصوص بیان کردند.

About Author