چهار نمایشگاه تخصصی در تبریز گشایش یافت

چهار نمایشگاه تخصصی آلات، سیستم‌های تهویه، گل و گیاه و تجهیزات گلخانه‌ای با حضور شرکت‌های داخلی در نمایشگاه بین‌المللی تبریز گشایش یافت.

در این نمایشگاه های تخصصی، شرکت های داخلی از استان های مختلف تولیدات خود را در سالن های پروین اعتصامی، آذربایجان، ستارخان، امیرکبیر و شهریار در معرض دید علاقه مندان قرار داده اند.

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، لوازم و مصالح ساختمانی و بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی حرارتی، برودتی و سیستمهای تهویه تا ۲۱ خرداد و پانزدهمین نمایشگاه بین المللی تخصصی گل و گیاه و گیاهان دارویی و هفدهمین نمایشگاه تخصصی فضای سبز و تجهیزات گلخانه ای تا ۲۲ خرداد آماده بازدید علاقه مندان و متخصصان است.

به گزارش ایرنا، همزمان با افتتاح بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، لوازم و مصالح ساختمانی از موتورهای گیرلس آسانسور با نام تخصصی موتور سنکرون با آهنربای ثابت رونمایی شد.

امسال ۶۰ نمایشگاه داخلی با حضور شرکت‌های تولیدی و صنعتی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود.

بر اساس مجوز ستاد کرونا، برگزاری نمایشگاه ها طبق برنامه زمان بندی و بدون تعطیلی از دیروز ۱۸ خرداد آغاز شده و در برگزاری این نمایشگاه ها تمامی شیوه نامه های بهداشتی اجرا و فاصله اجتماعی بین بازدیدکنندگان و غرفه داران رعایت می شود.

با شیوع ویروس کرونا و به دنبال تعطیلی نمایشگاه های داخلی و خارجی، نمایشگاه بین المللی تبریز سال گذشته بیش از ۱۲ میلیارد تومان متضرر شد و این ضرر بر توسعه این نمایشگاه نیز تاثیر منفی گذاشت.

نمایشگاه بین المللی تبریز دارای ۶ سالن نمایش مسقف، در مجموع به ‌متراژ ۵۰ هزار متر مربع و فضای باز نمایشی به وسعت ۲۰ هزار مترمربع است.