کاندیداها نباید به دین و دنیای مردم آسیب بزنند

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم با حضور در مراسم گرامیداشت روز دختر اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان با بیان اینکه حضور رای اولی‌ها فضای انتخابات و رای‌گیری را پرشور و نشاط می‌کند، اظهار داشت: جوانان جامعه امروز ما با آمادگی و سواد سیاسی بالا، با آگاهی از شرایط نظام و انقلاب و شناخت کامل از نامزدهای خود در پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه نباید هیچ گروه و جناحی از احساسات پاک رای اولی‌ها بهره‌برداری ابزاری داشته باشد، گفت: رای اولی‌ها اسیر کارهای عوام‌فریبانه نیستند و با بینش سیاسی بالا افراد اصلح را به مدیریت کشور و شهرها و روستاها انتخاب خواهند کرد.

وی با بیان اینکه کاندیداها نباید به دین و دنیای مردم آسیب بزنند، ادامه داد: کسی سکان هدایت و مدیریت باید به دست گیرد که راهکار عملی برای برطرف کردن دغدغه‌ها و مشکلات مردم  خصوصا مشکلات اقتصادی و معیشتی داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی انتخابات را مبنای مردم سالاری دینی دانست و یادآور شد: برای دوام و قوام نظام اسلامی و تقویت آن باید در انتخابات شرکت کنیم و جوانان با احساس مسوولیتی که دارند در برابر خانواده و دیگران با منطق زیبا وارد بحث شوند و آنها را نسبت به انتخابات حساس کنند.

امام جمعه تبریز با اشاره به تزریق روح ناامیدی و یاس و دعوت مردم به عدم مشارکت در انتخابات از سوی رژیم‌های صهیونیستی و آل‌سعود و آمریکا، تصریح کرد: ۲۸ خرداد مردم ایران اسلامی خصوصا دختران جوان جامعه  با تاسی از روحیه ولایت‌پذیری و ولایتمداری حضرت معصومه (س) در مسیر ارزش‌های حرکت خواهند کرد تا در این شرایط حساس نظام و انقلاب تنها نماند.

آل‌هاشم با اِذعان به مشکلات اقتصادی که ریشه در تحریم‌ها و بی‌کفایتی مسوولان اقتصادی کشور دارد، متذکر شد: انتخاب اصلح یعنی عدم تکرار موضع موجود و سپردن مدیریت کشور به فردی که عدالت گستر، فسادستیز و مردمی است که طعم فقر را چشیده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر جایگاه والای زن و مادر در اسلام و نظام اسلامی را تبیین کرد و افزود: الگوی زن مسلمان؛ دختر بهشتی پیامبر و کوثر الهی است که در فضیلت و کمال قوی سبقت را از مردان ربوده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی، نامگذاری روز ملی دختر را رویدادی مهم در تقویم کشور عنوان کرد و بیان داشت: فرصت‌سازی برای ارتقا و بهبود جایگاه دختران، شناسایی استعدادهای آنها، ارتقا ظرفیت‌های اجتماعی دختران ایرانی و تعمیق هویت دینی و گسترش آموزه‌های دینی در برابر هجمه‌های عظیم فرهنگی دشمنان از دلایل نامگذاری این روز بنام دختر است.

امام جمعه تبریز افزود: با این فرصت‌سازی‌ها می‌توان هویت فرهنگی و اسلامی دختران جامعه را ارتقا بخشید و استعدادهای آنها را در همه عرصه‌ها توانمند کرد.

در این مراسم تعدادی از دختران نمونه انجمن اسلامی دانش‌آموزی استان با لوح تقدیر تجلیل شد.

About Author