۴۸ درصد مساکن روستایی آذربایجان‌شرقی غیرمقاوم هستند

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌شرقی گفت: حدود ۱۵۰ هزار واحد مقاوم سازی شده روستایی در استان داریم که به عبارتی ۵۲ درصد مساکن روستایی را شامل می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت‌الله سروری، مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌شرقی امروز در سلسله نشست‌های رسانه‌ای رسم خدمت ویژه گزارش عملکرد دستگاه‌های اجرایی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: موضوع عمران روستایی و مطالعه آن یکی از وظایف اصلی بنیاد مسکن است. وی ادامه داد: سنددار کردن اماکن روستایی، مقاوم‌سازی مسکن روستایی (۵۲ درصد اماکن روستایی توسط بنیاد مسکن و دفاتر بخش خصوصی و اداره کل راه و شهرسازی و ناظرین ذیصلاح فنی دارای پروانه مقاوم سازی می‌شود). مدیرکل بنیاد مسکن استان بیان داشت: در حوادث سیل و زلزله بنیاد مسکن اولین نهادی است که به منطقه وارد شده و آخرین نهادی است که از آن منطقه خارج می‌شود. وی اضافه کرد: ۱۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر در استان احداث شده است و تحویل داده‌ایم و همچنین موضوع نهضت ملی مسکن برای مناطق زیر ۱۰۰ هزار خانوار نیز برعهده ماست.

آسفالت‌ریزی ۲۵۰ کیلومتر راه روستای

سروری با تاکید بر نقش مردم در امور عمرانی گفت: طرح‌های عمرانی بنیاد مسکن در مناطق روستایی با مشارکت خود مردم به سرانجام می‌رسد. وی با اشاره بر بازدید امام جمعه شهید از یک روستای محروم گفت: این روستا در سریع‌ترین زمان مقاوم‌سازی شده و به یک روستای بسیار زیبا تبدیل شده است. سروری ادامه داد: در دولت سیزدهم ۲۵۰ کیلومتر آسفالت‌ریزی در روستاها داشتیم. مدیرکل بنیاد مسکن استان گفت: حدود ۱۵۰ هزار واحد مقاوم سازی شده روستایی در استان داریم که به عبارتی ۵۲ درصد مساکن روستایی را شامل می‌شود. وی افزود: سهمیه بنیاد مسکن برای مقاوم‌سازی نیز از ۱۲ هزار به ۲۰ هزار واحد رسیده است و همچنین مبلغ وام به برکت دولت سیزدهم ۳۵۰ میلیون تومان شده است که قطعا امسال پیش بینی افزایش مقاوم سازی را در برخواهد داشت. سروری یادآور شد: دولت طرحی مصوب کرد تا زمین‌های مستعد برای فرزندآوری و نیازمند در روستاها شناسایی شود حدود ۱۸ هزار قطعه در روستاهای مختلف مراحل تفکیک هستند که با اولویت خود روستایی و شهرهای نزدیک به اجرا درخواهد آمد.

About Author