آذربایجان‌شرقی ۷ هزار خانوار نفت سفیدسوز وجود دارد

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده.های نفتی منطقه آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه مشکلی از بابت تامین سوخت در استان وجود ندارد، گفت: در سطح منطقه آذربایجان‌شرقی ۷ هزار خانوار نفت سفید سوز وجود دارد.

 ناصر راشدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران از آمادگی این منطقه برای گذر از فصل زمستان و تامین سوخت موردنیاز همه بخش‌ها به ویژه نیروگاه‌ها، صنایع و خانوارهای فاقد گاز شهری خبر داد و  اظهار کرد: سوخت موردنیاز همه بخش ها به میزان کافی ذخیره.سازی شده و نگرانی از بابت تامین سوخت وجود ندارد.

وی با تاکید بر تامین و توزیع به موقع و مطلوب سوخت مورد نیاز نیروگاه‌ها در ایام افت فشار گاز احتمالی گفت: باتوجه به شرایط ناترازی انرژی در حوزه تولید و مصرف فرآورده.ها و لزوم تامین سوخت مورد نیاز بخش نیروگاهی تدابیر لازم برای ذخیره.سازی مناسب و تحویل مستمر سوخت در نیروگاه‌های تحت پوشش انجام می.شود.

راشدی با بیان اینکه برای صنایع بزرگ مانند سیمان و سایر کارخانه‌ها نیز ذخیره سازی لازم انجام شده است، متذکر شد: برای دیگر مصرف‌کنندگان به میزان مصرف حداقل  ۱۵ روز سوخت مایع موردنیاز ذخیره‌سازی شده است، از این‌رو با توجه به تلاش‌های بی‌وقفه کارکنان منطقه و رانندگان نفتکش و دیگر دست‌اندرکاران عرصه سوخت‌رسانی جای هیچ‌گونه نگرانی از بابت تامین سوخت در روزهای سرد سال وجود نخواهد داشت.

وی، به تامین سوخت موردنیاز خانوارهایی که از نعمت گاز طبیعی برخوردار نیستند اشاره کرد و یادآور شد: در سطح منطقه آذربایجان شرقی ۷ هزار خانوار خانوار نفت سفیدسوز وجود دارد که با توجه به زیرساخت.های فراهم شده از سوی شرکت نیازی به مراجعه حضوری نداشته و می‌توانند به صورت سیستمی و با کارت بانکی معرفی شده سهمیه سوخت نفت سفید و گاز مایع خود را دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی عنوان کرد: در حال حاضر برای ۲ هزار نفر خانوار که در مناطق سخت گذر سکونت دارند و امکان دسترسی به نفت سفید در فصل زمستان برای آنها مقدور نیست از ماه‌ها قبل سهمیه ی مازاد به میزان ۴۰۰ لیتر نفت سفید برای هر یک از این خانوارها در سطح منطقه اعلام و در اختیارشان قرار داده شده است.

About Author