آغاز فعالیت ۲۰۰ کارخانه جدید در آذربایجان شرقی

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با تاکید بر این که آذربایجان شرقی در راه اندازی واحدهای جدید ایجادی رتبه سوم کشور را در اختیار دارد، گفت: طی ۹ ماهه گذشته و بر اساس پروانه‌های بهره‌برداری صادره ایجادی، ۲۰۰ کارخانه جدید فعالیت خود را آغاز کردند.

محمدجعفر عظمایی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: طی ۹ ماهه گذشته و بر اساس پروانه‌های بهره‌برداری صادره ایجادی، ۲۰۰ کارخانه جدید فعالیت خود را آغاز کردند که این تعداد کارخانه با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با هزینه ۷.۸ همت (هزار میلیارد تومان) بنا نهاده شده و زمینه اشتغال دو هزار و ۷۰۰ نفر نیروی کار جدید را فراهم آورده است.

وی ادامه داد: بیشترین واحدهای تولیدی جدید مربوط به گروه های صنعتی لاستیک و پلاستیک، غذایی و آشامیدنی‌ها، ساخت مواد و محصولات شیمیایی، ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات، محصولات فلزی فابریکی و غیره است.

عظمایی همچنین با اشاره به موقعیت جغرافیایی کارخانه های جدید در سطح استان گفت: بیشترین واحدهای صنعتی راه‌اندازی شده ایجادی در تبریز، شبستر، آذرشهر و بستان‌آباد است.

مدیرکل صمت استان همچنین به رتبه سوم استان در راه اندازی طرح های توسعه ای نیز اشاره کرد و افزود: ۱۹۰ طرح توسعه‌ای با سرمایه‌گذاری حدود هشت همت (هزار میلیارد تومان) و افزایش اشتغال حدود شش هزار نفر در استان راه‌اندازی شده است.

About Author