آماده گفت‌گو با دولت پزشکیان هستیم

سخنگوی سیاست خارجی اتحادیه اروپا شنبه شب به وقت تهران در خصوص انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت، در راستای سیاست‌های این اتحادیه، آماده گفت‌گو با دولت پزشکیان هستیم.

به گزارش منابع خبری، «نبیلا مسرالی» سخنگوی «جوزپ بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا شنبه شب گفت: «نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران را مورد توجه قرار می‌دهیم و به مسعود پزشکیان، رئیس جمهور منتخب تبریک می‌گوییم.»

او ادامه داد: «ما آماده تعامل با دولت جدید ایران در راستای سیاست گفت‌و‌گوی انتقادی اتحادیه اروپا هستیم.»

بر اساس این گزارش، مسعود پزشکیان توانست با کسب ۱۶ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۴۰۳ رأی، برنده چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران شود.

دولت آمریکا نیز شنبه شب به وقت تهران مدعی شد که انتخابات ریاست جمهوری ایران آزاد یا عادلانه نبوده و به تغییر اساسی در ایران منجر نخواهد شد.

در ادامه واکنش‌های بین‌المللی به اعلام نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری ایران، رئیس‌جمهور چین پیامی در این باره صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری «شینهوا»، رئیس‌جمهور چین روز شنبه (امروز) پیامی برای مسعود پزشکیان ارسال کرد و به او انتخابش به عنوان رئیس‌جمهور ایران را تبریک گفت.

کاخ کرملین نیز بیانیه‌ای را از سوی رئیس‌جمهور روسیه در خصوص نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری ایران منتشر کرد.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در پیام تبریک خود به پزشکیان تصریح کرد: «روابط روسیه و ایران دوستانه و بر پایه حسن همجواری است و دو طرف، تلاش‌ها در زمینه موضوعات مهم را هماهنگ خواهند کرد.»

About Author