ادامه سریال اختلافات بانکی و تعطیلی واحدهای تولیدی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از احیای یک واحد تولیدی بعد از سال ها تعطیلی به دلیل اختلافات بانکی با ورود دستگاه قضایی خبر داد.

صابر پرنیان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از یک واحد فرآوری محصولات کشاورزی احیا شده، اظهار کرد: نخستین سیاست سازمان صمت را حفظ واحدهای موجود، ارتقای ظرفیت واحدها و کمک به بهره برداری واحدهای نیمه تمام  است.

وی گفت: واحدهایی که با تکمیل زنجیره، محصولاتی با ارزش افزوده بالا و صادرات محور تولید می کنند و علاوه بر تامین نیاز داخلی در بازارهای جهانی نیز حضور می یابند جزو واحدهای مورد هدف برای حمایت بیشتر هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی؛ افزود: این واحد فرآوری محصولات کشاورزی اعم از تولید محصولات رب، پوره و کنسانتره که به دلیل اختلافات بانکی و مشکلات به وجود آمده در طول سال ها تعطیل بود در ۶ ماه گذشته با ورود دادگستری کل استان، حمایت سازمان‌های صمت و جهادکشاورزی احیا شده است.

وی با تاکید بر اهمیت بازگشت واحدهای راکد به چرخه تولید گفت: این واحد تولیدی در حال حاضر با ۲۵ درصد ظرفیت در حال فعالیت است و برای ۵۰ نفر در این واحد اشتغال ایجاد شده البته با ظرفیت بالایی که در این واحد وجود دارد میزان اشتغال در سال آینده حداقل تا چهار برابر افزایش خواهد یافت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی ادامه داد: با توجه به امکانات موجود، این واحد صنعتی با تولید محصولات صادرات محور و تکمیل زنجیره کشاورزی می تواند نقش چشمگیری در رونق بخش کشاورزی منطقه، تامین امنیت غذایی و ارزآوری به کشور داشته باشد.

About Author