افتتاح راه آهن میانه- بستان‌آباد- تبریز تا 2 ماه آینده

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: پروژه راه‌آهن میانه- بستان‌آباد- تبریز تا دو ماه آینده افتتاح می‌شود.

به گزارش ساقی آذربایجان، زین العابدین خر‌ّم صبح پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران در فرودگاه تبریز در مراسم استقبال از رئیس جمهور اظهار داشت: مقرر است، آقای رئیسی تا دقایق دیگر وارد استان شود و در این سفر بازدید از پروژه‌های مهم استان پیش‌بینی شده است.

وی افزود: دیدار با مردم، نخبگان، جلسه شورای اداری و دیدار با رسانه‌ها از جمله دیگر برنامه‌های سفر یک روزه رئیس جمهور به آذربایجان‌شرقی است البته از دیروز وزرای دولت سیزدهم در شهرستان‌ها حاضر هستند.

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: دیدار مردمی چهره به چهره به صورت میز خدمت در ۳۰  منطقه استان و به صورت ۱۷۰ خط برخط در سراسر استان برقرار هستند و در این میز خدمت‌ها به مشکلات مردم رسیدگی، مسائل آنها مطرح و با پل ارتباطی ثبت شده و در مدت کمی به آنها پاسخ داده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بی‌شک سفر استانی رئیس جمهور یک سفر بی‌نظیر و پر خیر و برکت است که رشد اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و مسائل فراموش شده  طی سه ماه کارشناسی شده و به تصویب هیات دولت رسیده و امروز توسط برنامه بودجه اعلام می‌شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی متذکر شد: پروژه راه‌آهن میانه به تبریز از جمله پروژه‌های مهم استان که چندین سال نیمه تمام مانده، تا دو ماه تا ۴۵ روز افتتاح می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پروژه انتقال آب ارس به تبریز نیز دیگر طرح مهم استان در حال انجام است و کارگاه و تونل‌های آن کار می‌شود و در این سفر گره‌های این پروژه باز خواهد شد.

خرّم گفت: هفت سد استان در دولت سیزدهم به صورت کامل افتتاح خواهد شد و در حوزه صنعت، راه و پروژه‌های فرهنگی از جمله تالار و مقبرة‌الشعرا منابعی پیش‌بینی شده که در سال‌جاری پایان خواهد یافت.