انفجار مرگبار در مراسم تولد در شهریار

به گزارش ساقی آذربایجان، شاهین فتحی مدیرعامل جمعیت هلال احمر در این باره اظهارکرد: حوالی ساعت ۲۱ امشب حادثه انفجار در یک سفره‌خانه سنتی در شهرستان شهریار به جمعیت هلال احمر اعلام و نیروهای هلال احمر به عنوان پشتیبان آتش نشانی و اورژانس وارد عمل شده و به همراه تجهیزات و امکانات نجات به محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه این حادثه در «شهرک مریم» رخ داد اظهارکرد: متاسفانه هشت نفر در این حادثه جان خود را از دست دادند. به گفته وی ۷ نفر از در محل وقوع حادثه جان باخته و یک کودک ۳ ساله هم پس از انتقال به بیمارستان جانش را از دست داده است.

به گفته وی علت وقوع این حادثه توسط نیروهای آتش نشانی بررسی و اعلام خواهد شد.

همچنین مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور دراین‌باره به ایسنا گفت: برابر گزارش اورژانس هفت تن شامل سه کودک سه تا شش سال، سه خانم ۲۰ تا ۴۰ سال و یک آقای حدودا ۵۰ ساله جان خود را از دست دادند.

وی درباره علت وقوع این حادثه نیز اظهارکرد: گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که در این کافه که در زیرزمین واقع شده بود، یک مراسم جشن تولد در حال برگزاری بوده وظاهرا انفجار بادکنک هلیومی منجر به این حادثه شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران از مرگ ۸ تن در پی انفجار در یک کافه در شهرک مریم شهریار خبرداد.

همچنین سختگوی اورژانس در گفت و گویی تلویزیونی گفت که جشن تولد در این کافه در جریان بوده است. او گفت: «گویا استفاده از بادکنک گاز هلیوم باعث انفجار شده، اما هنوز موضوع در دست بررسی است.»