ایجاد بندر خشک البرز در دستور کار قرار گرفت

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: ایجاد بندر خشک در البرز به جد دنبال می‌شود و مسئولان مربوطه باید طرحی جامع در این خصوص ارائه دهند. به گزارش ساقی آذربایجان، مجتبی عبداللهی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان که آذر برگزار شد، با اشاره به اینکه باید دیدگاه های سنتی و قدیمی را تغییر […]

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: ایجاد بندر خشک در البرز به جد دنبال می‌شود و مسئولان مربوطه باید طرحی جامع در این خصوص ارائه دهند.

به گزارش ساقی آذربایجان، مجتبی عبداللهی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان که آذر برگزار شد، با اشاره به اینکه باید دیدگاه های سنتی و قدیمی را تغییر دهیم، افزود: ضرورت دارد برای ساماندهی بسیاری از آشفتگی های بازار، مسئولانه وارد میدان شویم.
وی ادامه داد: توانمندی های داخلی و تولید کالاهای استراتژیک در کشور و البته استان البرز فراوان است از این رو باید ظرفیت های بلاقوه را مورد بهره برداری قرار دهیم.
عبداللهی گفت: رصد و پایش هوشند بازار باید به شکل هوشمند صورت گیرد تا در ابتدا موانع تولید و سپس مشکلات توزیع و عرضه برطرف شود.
وی افزود: ضرورت دارد بین تولید، توزیع و تقاضا تعادل ایجاد کنیم و موانع را تا قبل از اینکه در بازار برای مردم محسوس شود، حل کنیم.
استاندار البرز گفت: این امر با رصد هوشمند بازار به صورت ریشه ای دنبال و ساماندهی می شود و ایجاد این امکان راهگشا خواهد بود. نماینده عالی دولت در استان البرز افزود: بهره برداری از ظرفیت جوانان صاحب اندیشه و نخبه در حوزه فناوری های نوین راهکار حل بسیاری از مشکلات است از این رو از ظرفیت و توان این قشر فعال و خوش فکر بهره برداری خواهیم کرد.
عبداللهی با اشاره به ضرورت حمایت و تقویت صادرات در استان، گفت: روند فعالیت تجار در البرز باید با حمایت و بسترسازی، متحول و شکوفا شود.
وی افزود: اتاق مشورتی با فعالان اقتصادی استان راه اندازی می شود و بحث و تبادل نظر تا حصول نتیجه ادامه پیدا می کند.
استاندار البرز گفت: درصدد ایجاد مجتمعی متمرکز از حضور مسئولان دستگاه های مختلف مرتبط با اقتصاد استان برای تسهیل در امور فعالان اقتصادی راه اندازی می شود.
وی افزود: ایجاد بندر خشک در البرز به جد دنبال می شود و مسئولان مربوطه باید طرحی جامع در این خصوص ارائه دهند.
عبداللهی گفت: در راستای افزایش تولیدات گوشت، مرغ و ماهی باید در استان مبتکر باشیم و طرح های نوین ارائه دهیم و از ایده های نو و فناوری های نوین استقبال کنیم.
وی افزود: البرز باید در ابعاد مختلف خلاق و پویا باشد و به الگویی برای سایر استان ها تبدیل شود.

البرز جزو استان‌های برتر کشور در تنظیم بازار است
معاون وزیر صمت گفت: البرز جزو استان‌های برتر کشور در تنظیم بازار و نظارت الکترونیک محسوب می‌شود و انتظار می‌رود این روند تداوم و استمرار داشته باشد.
معاون وزیر صمت صدیف بیک زاده هم در این جلسه با اشاره به اینکه یکی از اولویت های کشور طبق تاکید رییس جمهور محترم، تنظیم بازار است، افزود: ساختار جلسات تنظیم بازار کشور تغییر کرد و معاون اول محترم رییس جمهور بعنوان رییس ستاد و وزارت صمت بعنوان دبیر منصوب شدند.
معاون وزیر صمت ادامه داد: بر این اساس تشکیل کارگروه های تنظیم بازار در استان ها به ریاست استانداران و دبیری سازمان های صمت دنبال شد.
معاون وزیر صمت بیک زاده گفت: اکنون تمامی دستگاه ها در امر تنظیم بازار دخیل هستند و همگرایی و تعامل ویژه ای در این راستا برقرار شده است.
وی افزود: در خصوص همجواری البرز با تهران و انبار و دپوی کالاها نگرانی هایی وجود دارد ولی این اراده و همراهی در این استان برای مقابله با تهدیدها شکل گرفته است.
معاون وزیر صمت گفت: بر این باور هستیم که البرز هر اندازه تلاش کند باز هم همجواری با تهران می تواند در بازار تاثیرگذار باشد بنابراین نگاه ویژه ای به این استان خواهیم داشت.
وی افزود: البرز جزو استان های برتر کشور در تنظیم بازار و نظارت الکترونیک محسوب می شود و انتظار می رود این روند تداوم و استمرار داشته باشد.
بیک زاده گفت: اگر آشفتگی و تلاطم در بازار ایجاد شود، بازگشت به شرایط عادی سخت خواهد بود از این رو باید پیش از بروز مشکلات، تدابیری برای پیشگیری داشته باشیم.