بدرقه پیکر «ایران درودی» از موزه هنرهای معاصر به سوی خانه ابدی

پیکر ایران درودی، بانوی پرآوازه نقاشی معاصر ایران، امروز سه شنبه از مقابل موزه معاصر تهران به سوی خانه ابدی بدرقه می شود و در قطعه هنرمندان به خاک سپرده خواهد شد.
پیکر این هنرمند روز سه‌شنبه یازدهم آبان ماه ساعت ۱۰ صبح از مقابل موزه هنرهای معاصر بدرقه و سپس به سوی آرامگاه بهشت زهرا رهسپار و در قطعه هنرمندان به خاک سپرده خواهد شد.
ایران درودی، بانوی نقاش معاصر بود که پس یک دوره طولانی مبارزه با بیماری سرانجام در هفتم آبان ماه دار فانی را وداع گفت.
به گزارش ایرنا، ایران درودی هنرمند نقاش متولد ۱۱ شهریور ۱۳۱۵ بود. وی غیر از نقاشی در دیگر رشته‌های هنری هم دستی داشت و در ضمن کارگردان، نویسنده، منتقد هنری و استاد رشته تاریخ هنر بود.
درودی به عقیده برخی پیرو مکتب فراواقع‌گرایی (سورئالیسم) بود. سالوادور دالی، نقاش شاخص این سبک هیچ‌گاه سبک درودی را نزدیک به سبک کار خود نمی‌دانست و درودی را هنرمندی از خطه شرق با ذوق و استعداد بی‌نهایت توصیف می‌کرد.
این هنرمند تجربه‌ برگزاری ۶۴ نمایشگاه انفرادی در موزه‌ها و گالری‌های معتبر جهان را در کارنامه‌ خود دارد و ۸۰ فیلم مستند برای تلویزیون ملی سابق ایران ساخته است. همچنین هشت اثر نفیس او در گنجینه‌ موزه‌ هنرهای معاصر تهران و دیگر موزه‌های ایران و برخی آثارش در دیگر موزه‌های دنیا نگهداری می‌شود.

About Author