بزرگترین باند قمار سایبری در کرمان متلاشی شد

رییس پلیس فتای استان کرمان سرهنگ “امین یادگار نژاد” امروز دوم شهریورماه در تشریح جزئیات این خبر گفت:طی رصد اطلاعاتی کارشناسان پلیس فتا استان از فعالیت یک باند کلاهبرداری سایبری مطلع و موضوع را در دستور کار قرار دادند.
وی تصریح کرد: با تلاش و اقدام ویژه افسران سایبری پلیس فتا، اعضای چهار نفره این باند کلاهبرداری شناسایی و طی عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند.
رییس پلیس فتای استان کرمان بیان کرد: در تحقیقات و بازجویی های پلیسی مشخص شد،متهمان با استفاده از پنج سایت قمار و شرط بندی و انجام ۱۶ هزار و ۲۹۸ تراکنش بانکی از حساب کاربران این سایت ها مبلغی بیش از ۲۲ میلیارد ریال را پس از جابجایی در چندین حساب و پولشویی برداشت کرده اند.
وی در ادامه بیان کرد: با توجه به اسناد و مدارک کشف شده معلوم شد، تعدادی از اعضای این باند کلاهبرداری در استان های دیگر فعالیت داشته اند که رسیدگی به این موضوع در دستور کار این پلیس قرار دارد.
یادگارنژاد با بیان اینکه صاحبان این نوع سایت‌ها اکثراً درخارج از کشور سکونت دارند، گفت: گردانندگان این سایت‌های مجرمانه با معرفی تعدادی از افراد فعال در زمینه قمار و شرط‌ بندی آنلاین و به نمایش گذاشتن زندگی لاکچری آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی، با ارسال لینک‌های این سایت‌ها اقدام به ترغیب و وسوسه کاربران جهت عضویت در سایت‌های شرط‌ بندی می کنند.
رییس پلیس فتای استان کرمان در پایان با اشاره به اینکه تعدادی از افراد دخیل در این کلاهبرداری اقدام به اجاره دادن کارت های بانکی خود در ازای مبلغی ناچیز به این افراد می کنند، به شهروندان گفت: راه‌اندازی و فعالیت در سایت‌های قمار و شرط‌بندی و اجاره دادن کارت های بانکی جرم محسوب می‌شود و طبق قانون مجازات اسلامی با کسانی که در این رابطه ایفای نقش کنند، بر اساس قانون برخورد می شود.

About Author