بنگاه های کوچک طوفان اشتغال در کرمان به پا می کنند

استاندار کرمان “علی زینی وند” در حاشیه سفر به شهربابک ضمن گرامیداشت هفته دولت و تبریک روز کارمند گفت: خدمات نظام جمهوری اسلامی در هفته دولت باید بیان شوند.
به گزارش ساقی آذربایجان وی با اشاره به پروژه احداث محور دوم جاده شهربابک _ هرات اظهار کرد: این پروژه بسیار طولانی شده و باید هر چه زودتر این محور تکمیل و به بهره برداری برسد.
عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان جاده شهربابک به هرات را جاده استراتژیک دانست و ادامه داد: باتوجه به اینکه جاده قدیم شهربابک به هرات غیراستاندارد و نا ایمن است، یکی از معضلات استان های کرمان و یزد است بنابراین از حدود ۱۱ سال پیش طرح دو بانده شدن آن در دستور کار قرار گرفت که به دلیل عدم تامین اعتبار اجرای آن به درازا کشیده است.
وی تکمیل باند دوم جاده شهربابک به هرات را مطالبه همه مردم شهربابک دانست و اظهار کرد: امیدواریم این جاده ظرف یک یا دو سال آینده به بهره برداری برسد.
استاندار کرمان حجم پروژه های افتتاح شده در شهربابک را حدود ۴۶۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: با افتتاح این پروژه ها زمینه اشتغال ۲۰۰ به صورت مستقیم فراهم شده است.
وی اظهار کرد: برای ایجاد توازن و توسعه پایدار علاوه بر توجه به شرکت های بزرگ باید با استفاده از همه ظرفیت ها نگاه خود را به سمت واحدهای کوچک و متوسط نیز معطوف کنیم.
زینی وند روی آوردن استان به احداث بنگاه های اقتصادی کوچک مقیاس را خوب ارزیابی کرد و افزود: استان با این اقدام متحول خواهد شد زیرا پول هایی که در بازار کاذب سرمایه گذاری شده را به سمت بخش تولید سوق می دهد.
وی سرمایه های راکد ریز در شهربابک را حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان دانست و بیان کرد: متاسفانه این سرمایه ها در حوزه های غیرمولد هزینه می شوند در حالی که فعال شدن واحدهای کوچک و متوسط در استان و کشور طوفان شغلی ایجاد می کند.
استاندار کرمان فعال شدن بنگاه های اقتصادی کوچک را مورد حمایت دولت دانست و عنوان کرد: برای ایجاد توازن توسعه در استان در شورای برنامه ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی سند نوشته ایم و در این راستا واحدهای اقتصادی بزرگ استان را ملزم به تاسیس هلدینگ گردشگری کرده ایم.
وی شهربابک را در راه اندازی واحدهای کوچک مقیاس پیش‌رو دانست و اظهار کرد: این یک سیاست اصولی است که می تواند استان را از نامتوازنی توسعه نجات دهد.

About Author