بیانیه مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی درباره حوادث اخیر کشور

به گزارش ساقی آذربایجان، مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی در بیانیه‌ای نسبت به حوادث روزهای اخیر کشور واکنش نشان داد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بار دیگر صحنه ای جدید از شرارت دشمنان ملت و انقلاب اسلامی با ایران سرافراز نمایان شد؛ طراحی ایجاد اغتشاش و آشوب و اعمال شوم و تروریستی به مانند حرکت گروهک منافقین در سال های آغازین انقلاب آنهم در زمانی که کشور در تلاش برای خروج از مشکلات اقتصادی نیاز مبرمی به همدلی و یکپارچگی دارد بخش بزرگی از نقشه ایادی آمریکا و هم‌پیمانانش در داخل و خارج برای ضربه زدن به منافع ملی است.

این پروژه ضد امنیتی با سواستفاده از احساسات و عواطف پاک تعدادی از مردم و جوانان برای ایجاد التهاب و تجهیز همه جانبه عوامل گروهکی برای ایجاد آشوب، آتش زدن اموال عمومی و مردم، هتک حرمت زنان و بانوان، اهانت به مقدسات، حمله به مردم عادی و نیروهای انتظامی، بسیج و سایر نیروهای امنیت آفرین، آتش زدن، سینه دریدن، قتل و غارت و دهها اتفاق ناگوار دیگر که منجر به داغدار شدن خانواده هایی در این سرزمین شد، همه بخشی از نقشه شوم از پیش طراحی شده دشمنان برای این سرزمین بود که با حادثه ناگوار و تاسف برانگیز فوت خانم مهسا امینی بهانه ای مناسب برای پیاده سازی آن توسط دشمنان خونی این ملت فراهم گردید.

ما نمایندگان مردم فهیم آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از حضور شکوهمندانه و به موقع مردم شریف ایران و آذربایجان قهرمان در صحنه دفاع از نظام، اتفاقات دشمن شاد‌کن اخیر را محکوم نموده و از هنجارشکنان و اغتشاشگران اعلام انزجار می کنیم و ضمن تسلیت به خانواده های حادثه دیده و شهدای چند روز اخیر بالاخص خانواده شهید بسیجی مظلوم حسین اجاقی، از نیروهای خدوم امنیت آفرین بسیج، سپاه، فراجا و سایر نیروهای امنیتی و اطلاعاتی و سنگربانان نوامیس و اموال مردم بابت تلاش در ایجاد ثبات و آرامش قدردان هستیم.

پرواضح است مطالبه ما از دستگاه قضایی برخورد صریح و بی پرده با عاملان، آمران، محرکان و دروغ پراکنان در این اغتشاشات تلخ در هر سطحی می باشد. به مردم عزیزمان اطمینان می دهیم که درباره امنیت، ثبات، وحدت ملی و استیفای حقوق ملت با کسی تعارف نداریم و هرگونه مطالبه مردمی در زمینه های مذکور و نیز رفع دغدغه های ایشان درباره فوت خانم امینی را از طرق قانونی در مجلس با انصاف و دقت نظر پیگیری میکنیم. لازم به یادآوری است با توجه به اولویت های مورد نظر رهبر حکیم انقلاب درباره وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم، حل این مسائل در راس توجه نمایندگان قرار دارد‌. امید است با تلاش های اخیر دولت محترم در زمینه دیپلماسی منطقه ای موثر، شاهد توفیقات همه جانبه روزافزون در کشور باشیم.

والعاقبه للمتقین
مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی

انتهای پیام/

About Author