تامین آب جمعیت ۶ میلیون نفر تنها با ذخیره ۲۵۰ میلیون مترمکعبی زاینده‌رود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان هاشم امینی اظهار کرد: تابستان ۱۴۰۰ یکی از سخت­ ترین تابستان ها از نظر تامین و توزیع آب بین مشترکین بود که آبفای استان اصفهان با سربلندی از این آزمون بیرون آمد.
به گزارش ساقی آذربایجان وی افزود: از ابتدای تنش آبی طی خرداد ماه جاری تاکنون با استفاده از ۵۷۴۰ دستگاه تانکر سیار نزدیک به ۶۱ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر آب بین شهروندان و روستاییان تحت پوشش، توزیع شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اضافه کرد: شرایط تامین آب پایدار در تابستان امسال به قدری سخت بود که مجبور شدیم نه فقط در روستاها بلکه در قلب کلانشهر اصفهان نیز به صورت سیار آب توزیع کنیم تا رضایت شهروندان حاصل شود.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون آب مورد نیاز جمعیتی بالغ بر شش میلیون نفر در استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری از سد زاینده رود تامین می شود، گفت: برآوردها نشان می دهد ذخیره آب دریاچه سد زاینده رود به ۲۵۰ میلیون مترمکعب رسیده است و به همین دلیل مدیریت مصرف بهینه آب، باید همچنان سرلوحه همه کارها باشد.
امینی یکی دیگر از مشکلات تامین آب شرب پایدار را قطع برق چاه ها و تاسیسات آبرسانی در طول تابستان عنوان کرد و گفت: برای حل این مشکل و قطع وابستگی به سامانه های برقابی، تلاش این شرکت بر تقویت دیزل ژنراتورها و تولید برق مورد نیاز، متمرکز شده است.

About Author