تراکتور،گرفتار دلالان مفت خور

کارشناس و پیشکسوت فوتبال تبریز گفت: رخنه دلالان و افراد سودجو در باشگاه تراکتور عامل اصلی و مهم سرخوردگی، اعتراضات و خشم هواداران این تیم هستند.
اصغر اعتباری در گفت و گو با ایرنا، با ابراز تاسف از عمق نفوذ و تاثیرگذاری دلال ها در باشگاه تراکتور، اظهار کرد: اینکه سران و مالک باشگاه تاکنون با این شرایط تاثرآمیز هم نوایی کرده و ترتیب اثری به مطالبات به حق و اصولی هواداران نمی دهند، جای تامل بسیار دارد.
وی تراکتور را تیمی در سطح جهانی با هواداران بی شمار داخلی و خارج از کشور توصیف کرد و افزود: کسانی که امروز در راس این باشگاه قرار دارند باید متوجه باشند که همه چیز خود را از صدقه سر هواداران به دست آورده اند و در صورت بی توجهی به خواسته های بجا مسیری جز ناکامی در انتظارشان نیست.
اعتباری با بیان اینکه امروز در تراکتور عده ای فرصت طلب و دلال میدان داری می کنند و به جای صاحب نظران و کارشناسان نظرات فنی هم ارایه می کنند، یادآور شد: تیمی که با ادعای قهرمانی وارد لیگ برتر می شود باید از نظرات کارشناسی و مربیان کاربلد که سال ها آب و خاک این تیم را خورده اند، بهره مند شود نه اینکه باشگاه را به جولانگاه دلالان بی تعصب که تنها پول و منافع شخصی برایشان اهمیت دارد، تبدیل کنند.
وی ادامه داد: بدون تعارف باید اذعان کرد که فوتبال امروز ایران دست مافیاست و این زخم چرکین در تبریز بیشتر نمود دارد، چون در سال های اخیر شواهد و قراین و نتایج پرنوسان تراکتور شائبه های زیادی را دامن زده است.
اعتباری جولان عده ای افراد غیربومی در مدیریت باشگاه تراکتور را یکی از عوامل اصلی ناکامی های این تیم در لیگ برتر دانست و اظهار کرد: مگر ما در تبریز مدیر عامل، مدیر فنی، سرپرست و خاک خورده فوتبال کم داریم که افراد غیربومی و بدون کمترین سابقه در این چنین سمت هایی پست می گیرند و با انواع ندانم کاری ها و انجام مصاحبه های بیجا و نسنجیده تیم را به حاشیه می برند؟
کاپیتان سابق تراکتور در دهه ۱۳۶۰ از دست رفتن هویت بومی این تیم را یکی از چالش های مهم دانست و گفت: هرچند در فوتبال حرفه ای بومی گرایی تا حدودی مفهوم خود را از دست داده است، اما مگر در تبریز و آذربایجان مدیر، بازیکن و استعداد وجود ندارد که صفر تا صد باشگاه را به راحتی در اختیار افراد ناکارآمد و غیربومی قرار می دهیم.
اعتباری با ابراز ناامیدی از روند عملکرد باشگاه تراکتور، یادآور شد: این تیم با نفرات کنونی رتبه ای بهتر از پنجمی در لیگ برتر به دست نخواهد آورد و در جام حذفی نیز با نمایش ناامید کننده مقابل ذوب آهن بعید است به عنوان قهرمانی دست یابد.
به گزارش ایرنا، تیم فوتبال تراکتور تبریز با باخت های پی در پی در هفته های گذشته رتبه سومی لیگ برتر را از دست داد و در جام حذفی نیز در ورزشگاه خانگی به سختی و در ضربات پنالتی مقابل ذوب آهن به برتری رسید./ ایرنا

About Author