جایگاه اجتماعی مسوولان با خدمت خالصانه به مردم ارتقا می‌یابد

حجت الاسلام احمد مطهری اصل در خطبه نماز جمعه این هفته تبریز با بیان این‌که مردم آذربایجان شرقی به مسئولی که خالصانه در خدمت مردم باشد، هرگز بی وفایی نمی‌کنند، گفت: انتخاب آیت الله آل هاشم، امام جمعه تبریز برای مجلس خبرگان با بیشترین آرای مردمی نیز نشانگر این اصل است.

وی با بیان این‌که رای تمامی مردم به عنوان عضوی از جامعه ایران، اهمیت و تاثیر بالایی در تعیین سرنوشت آینده کشور دارد، اظهار کرد: نمایندگان منتخب مردم باید قدردانی خود از مردم غیور و شهید پرور استان را با اقدامات و خدمت شایسته به جای آورند.

حجت الاسلام مطهری با تبریک آغاز دهه کرامت، اظهار کرد: حضور امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) در خاک ایران، عظمت باشکوهی برای کشورمان است.

‌وی با اشاره به جایگاه دختران در دین مبین اسلام و تشیع، گفت: امام رضا (ع) در سفارشی به مردم گفته اند: اگر کسی برای زیارت من مشرف می‌شود، ابتدا مرقد خواهرم معصومه (س) را زیارت کند. دختر، برکت جامعه بوده و انحراف دختران و زنان ما از راه راست، انحراف تمام جامعه را به دنبال خواهد داشت.

حجت الاسلام مطهری با بیان اینکه یک دختر باید ارزش والای جسم و روح خود را با حفظ حجاب و عفت خود حفظ کند، گفت: دین اسلام، جایگاه خاصی برای دختران قائل است و پیامبر اکرم (ص) در زمان زنده به گور کردن دختران نیز، وجود آنها را باارزش شمرده و این موضوع را در رفتار با دختر خود حضرت فاطمه (س) نشان می‌دادند.

وی با اشاره به نگاه غرب به مقوله زن، افزود: اسلام، جامعه را موظف به حفظ ارزش دختران کرده ولی غرب با نگاه ابزاری به دختران، شان و منزلت آن را پایین آورده است.

About Author