حذف قراردادهای موقت کار، از مولفه‌های دخیل در ایجاد امنیت شغلی و روانی کارگران

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی با اشاره به ایجاد ۴۵ هزار و ۷۹۴ مورد فرصت شغلی استان در سال ۱۴۰۰ تصریح کرد: خوشبختانه این رقم در سال ۱۴۰۱ به ایجاد بیش از ۵۹ هزار فرصت شغلی در سال ۱۴۰۱ ارتقا یافته است.

به گزارش ساقی آذربایجان، حسین فتحی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت هفته کار و کارگر گفت: توسعهشرکت‌های دانش‌بنیان و تدوین مشوق‌های مختلف، افزایش و توسعه رسته‌های شغلی با تعداد بالای اشتغالزایی، گسترش الگوهای تامینمالی بنگاه‌های اقتصادی خرد و کوچک و شناسایی، عارضه‌یابی و احیا واحدهای تولیدی راکد و نیمه راکد از جمله اصلی‌تریناولویت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال«مهار تورم و رشد تولید» است.

وی با بیان اینکه تلاش همه‌جانبه برای تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله) و تلاش بیشتر برای شکوفایی و استقلال ایراناسلامی، وظیفه‌ای همگانی است عنوان کرد: بدون شک، کارگران نیز به عنوان یکی از اصلی‌ترین ستون‌های شکوفایی اقتصاد ملی، دراین زمینه نقشی مهم و خطیر بر عهده دارند.

وی جهاد تبیین، امید آفرینی و نشاط آفرینی را یکی از اصلی‌ترین اهداف وزارت در کشور و اداره کل در استان برشمرد و افزود: بدونشک، امید آفرینی، ستون اصلی خیمه تولید می‌باشد و در کنار تلاش برای تحقق این مهم، اصحاب رسانه و خبرنگاران نیز می‌بایست باجعل و دروغ‌پردازی حرفه‌ای دشمنان در جنگ ترکیبی و روانی همه جانبه دشمن، یاری‌گر ما باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در همین راستا راهبرد اصلی برون‌رفت از فاشیسم رسانه‌ای دشمنان را جهاد تبیین، بازگوکردن واقعیت‌های اجتماعی و تلاش برای رفع مشکلات موجود دانست و عنوان کرد: خوشبختانه به کمک اصحاب رسانه، کارفرمایان وکارگران، شاهد حرکت جدی اقتصاد کشور از اقتصاد نفتی به اقتصاد مقاومتی بالنده و موثر هستیم.

فتحی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ایجاد ۴۵ هزار و ۷۹۴ مورد فرصت شغلی استان در سال ۱۴۰۰ تصریح کرد: خوشبختانه این رقم در سال ۱۴۰۱ به ایجاد بیش از ۵۹ هزار فرصت شغلی در سال ۱۴۰۱ ارتقا یافته است.

وی همچنین از اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در ۷۲ مجموعه کارگاهی استان در سال ۱۴۰۱ خبر داد که به گفته وی، ۹ برابر برنامه ابلاغی و انتظار وزارت کار از اداره کل استان است.

وی ایجاد ثبات و امنیت شغلی برای کارگران را از دیگر اولویت‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برشمرد و عنوان کرد: حذف قراردادهای موقت کار، تنها یکی از مولفه‌های دخیل در ایجاد امنیت شغلی و روانی کارگران است که در کنار آن باید به مولفه‌هاییهمچون مهارت افزایی جامعه کارگری و به تبع آن، رشد تولید توجه کرد.

فتحی همچنین با بیان اینکه« کارگر ایرانی، فرهنگ کار و رشد تولید» شعار امسال هفته گرامیداشت کار و کارگر است ادامه داد: تجلیل از کارگران نخبه و واحدهای تولیدی فعال، دیدار تشکل‌های کارگری با استاندار و نماینده ولی فقیه در استان، همایش وگرامیداشت ۴۰۰ شهید کارگری در استان، دیدار با خانواده شهدای کارگری، پیاده روی خانوادگی جامعه کارگری در عون بن علی

و دهها برنامه مختلف فرهنگی از مهم‌ترین برنامه‌های ستاد گرامیداشت هفته کار و‌کارگر است.

برگزاری ۱۱۹ جلسه تخصصی برای پایدارسازی اشتغال در کارخانجات استان با بیش از ۴۱ هزار کارگر استان در سال ۱۴۰۱،افزایش اشتغال کارگران و کاهش تعداد بهره‌مندی از بیمه بیکاری از ۱۲ هزار به هشت هزار مورد، تلاش برای تحقق مطالبات و انتظاراتبحق جامعه کارگری، پیگیری احداث بیمارستان جدید تامین اجتماعی در مجاورت بیمارستان ۲۹ بهمن تبریز واز دیگر موضوعاتی بودکه فتحی در این جلسه به آن‌ها اشاره کرد.

About Author