خبری خوش برای هواداران تراکتور

شهردار منطقه سه تبریز گفت: پروژه خیابان جوان در سطح این منطقه با اعتبار ۷۰۰ میلیارد ریال درحال اجراست که این خیابان اتوبان کسایی تبریز را به پارکینگ ورزشگاه یادگار امام وصل می کند.

علی قاسمی عزیزآبادی در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای پروژه «خیابان جوان» در سطح این منطقه با اعتبار ۷۰۰ میلیارد ریال، یادآور شد: این خیابان اتوبان کسایی تبریز را به پارکینگ ورزشگاه یادگار امام وصل می‌کند و در صورت مساعد بودن شرایط جوی، این طرح تا ۱.۵ ماه آینده اجرا می‌شود.

وی گفت: امسال بودجه این شهرداری هفت هزار و ۷۷۳ میلیارد ریال است که از این میزان پنج هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های عمرانی هزینه می‌شود.

قاسمی، افزود: امسال ۶۵ پروژه عمرانی در این منطقه اجرا می‌شود که تکمیل فاز ۲ پارک باغشمال و احیای عمارت کلاه فرنگی از مهمترین طرح‌های این منطقه بوده و برای اجرا این طرح یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه می‌شود.

قاسمی، احداث سالن ورزشی چندمنظوره بانوان با عنوان «بانوی شهر» در میدان تیر سابق ارتش، ادامه داد: تا پایان سال طراحی این طرح به اتمام می‌رسد و سال آینده عملیات احداث آن شروع می‌شود.

اتوبان کسایی تبریز به پارکینگ ورزشگاه یادگار امام وصل می شود

وی با اشاره به اجرای طرح جایگزینی محلول پاشی به جای نمک پاشی در زمان بارش برف در این شهر، گفت: شهرداری تبریز در سال‌های اخیر به حوزه محیط زیست و تأمین سلامت شهروندان اهمیت و توجه ویژه ای قائل شده است و این طرح نیز در همین راستا اجرا می‌شود.

قاسمی عزیزآبادی، با تاکید بر اینکه شهرداری در این زمینه با مراکز علمی و دانشگاهی سطح شهر همکاری کرده است، افزود: شهرداری تبریز با شناسایی مشکل زیست محیطی سطح شهر و استفاده از ظرفیت مراکز علمی و دانشگاهی، به شکل تخصصی برای رفع این مشکل گام برداشته است.

وی با اشاره به اینکه عارضه‌های نمک پاشی بعد از سال‌ها خود را نشان می‌داد، اظهار کرد: نمک پاشی آثار مخربی بر محیط زیست شهر به جا می‌گذاشت و آب‌های زیرزمینی و خاک را در معرض خطر قرار می‌داد.

شهردار منطقه سه تبریز با بیان اینکه مجوز محلول پاشی از محیط زیست اخذ شده است، گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده، جایگزینی محلول پاشی به جای نمک پاشی موجب کاهش ۶۰ درصدی هزینه‌های شهرداری شده است.

اتوبان کسایی تبریز به پارکینگ ورزشگاه یادگار امام وصل می شود

قاسمی، ادامه داد: ذخیره محلول شهرداری منطقه در عملیات زمستانی در سال گذشته ۱۵۰ هزار لیتر بود که امسال این میزان به ۵۰۰ هزار لیتر افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: این محلول در زمان بارش برف، با استفاده از ۱۶ دستگاه تانکر ۱۰ هزار لیتری و هشت دستگاه تانکر ۲ هزار لیتری نیسان برای ارائه خدمات و جلوگیری از لغزندگی خیابان‌ها، معابر و کوچه‌های فرعی این منطقه استفاده می‌شود.

اتوبان کسایی تبریز به پارکینگ ورزشگاه یادگار امام وصل می شود

قاسمی، افزود: علاوه بر دستگاه‌های محلول پاش، ۶ دستگاه برف روب و سه دستگاه گریدر برای بارش‌های سنگین برف آماده انجام عملیات زمستانی در این منطقه است.

وی از شهروندان خواست، در زمان بارش برف از پارک خودروها در حاشیه خیابان‌ها خودداری کنند تا مأموران خدمات شهری بهتر بتوانند خدمت رسانی کنند.

About Author