خیران آذربایجان‌شرقی ۲۰ میلیارد تومان به بیمارستان‌ها کمک کردند

رییس اداره امور خیرین و موسسات خیریه دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: خیران آذربایجان شرقی سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان به منظور خرید ماسک و سایر نیازهای بیماران کرونایی به بیمارستان های استان کمک کردند. مهرداد دواتگری روز چهارشنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این میزان کمک خیران در زمینه ساخت و ساز […]

رییس اداره امور خیرین و موسسات خیریه دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: خیران آذربایجان شرقی سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان به منظور خرید ماسک و سایر نیازهای بیماران کرونایی به بیمارستان های استان کمک کردند.

مهرداد دواتگری روز چهارشنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این میزان کمک خیران در زمینه ساخت و ساز مراکز درمانی و بیمارستانی و همچنین خرید تجهیزات پزشکی انجام شده است.

وی همچنین از تشکیل موسسه خیرین سلامت در ۸۰ درصد بیمارستان های استان خبر داد و افزود: این موسسه ها عموما در ۲۵ بیمارستان دولتی راه اندازی شده و  در ۲۰ درصد مابقی نیز در حال راه اندازی است.

وی ادامه داد: موسسه خیرین سلامت با هدف تسهیل دستیابی به اهداف برنامه جامع سلامت استان، توانمندسازی مردم در ارتقای سلامت خود و محیط، استقرار نظامی برای دسترسی آسان به گروه های مردمی به ویژه گروه های آسیب پذیر و مشارکت آنان در تدوین، اجرا و پایش و ارزشیابی طرح های ارتقای سلامت استان تشکیل شده است .

وی اضافه کرد: مشارکت مردم، نیازهای واقعی سلامت آنان را به نیازهای احصا شده نظام سلامت نزدیک می کند و این موضوع در تضمین سلامت همگانی گامی به جلو محسوب می شود.