خیر زنجانی ۱۰۰ سکه برای آزادی زندانیان اهدا کرد

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان زنجان، گفت: فرزندان یک فرد خیر، در عمل به وصیت پدر، با حضور در ستاد دیه استان، ۱۰۰ سکه تمام بهار آزادی، به ارزش روز بیش از یک میلیارد تومان را، برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، اهدا کردند.
در روزگاری که عده‌ای به خاطر گرفتن سکه، همسر و شریک زندگی خود را در دام گرفتاری‌های زیاد، از جمله بند زندان می‌اندازند، در مقابل اما، هستند افرادی با قلب‌های بزرگ که با دادن سکه بهارآزادی، افرادی غریبه را که حتی یک بار هم در طول زندگی، آنها را ندیده‌اند و از بد روزگار و به خاطر نیاز مالی در بند هستند، از زندان آزاد می‌کنند.
نمونه بارز آن، همین اقدام خیرخواهانه یک خیر، که اگر چه به ظاهر از دنیا رفته، اما با وصیت خود، همچنان دستش به کار خیر است.
علاءالدین کریمی از اهدای ۱۰۰ سکه تمام بهار آزادی به ستاد دیه استان، برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و نیازمند مالی، خبرداد و افزود: بر اساس وصیت نامه این فرد خیر، با فروش و هزینه ۱۰۰ سکه تمام بهار آزادی، تعدادی از زندانیان جرائم‌ غیرعمد باید تا اربعین حسینی، آزاد شوند.
وی تاکید کرد: امیدواریم با اهدایی این خیر، بتوانیم بیش از ۲۰ زندانی جرائم غیر عمد و نیازمند مالی را، از بند رها کنیم.
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان زنجان، با بیان اینکه فرزندان این خیر، راضی نبودند اشاره ای هویت آنها شود، از ذکر نام خیر، خودداری کرد.
این مسئوول البته این راهم گفت که بنابر وصیت این خیر مرحوم، کمک‌های وی به ستاد دیه و آزادی زندانیان غیرعمد، ادامه دارد.
کریمی در پایان با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون، ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، کمک برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و نیازمند مالی در ستاد دیه استان، جمع‌آوری شده است، افزود: ۱۳۱ زندانی نیازمند مالی نیز، آزاد شده‌اند.
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان زنجان، با تاکید بر اینکه طرح کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و نیازمند مالی ویژه محرم، تا پایان ماه صفر ادامه دارد، گفت: ستاد دیه استان با آغوش باز کمک‌ها و مشارکت‌های مردمی در راستای کمک به زندانیان نیازمند مالی را پذیرفته و بردستان سخاوتمند مردم وخیران بوسه می‌زند.

About Author