دستگیری اعضای باند کلاهبرداری ۱۰۲ میلیاردی عتیقه در تبریز

فرمانده انتظامی استان آذربایجان‌شرقی گفت: اعضای باند فروش عتیقه با مبلغ کلاهبرداری ۱۰۲ میلیارد ریال شناسایی و دستگیر شدند.

سردار حسین عبدی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: در پی شکایت یکی از شهروندان تبریزی مبنی بر کلاهبرداری با عنوان فروش عتیقه، بررسی موضوع در دستور کار ویژه کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: کارآگاهان طی بررسی‌های تخصصی با جمع آوری مدارک میدانی و انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی گسترده هویت اعضای اصلی باند کلاهبرداری شناسایی و با تشکیل تیم های عملیاتی ۲ نفر از متهمان اصلی در عملیات ضربتی پلیس در شهرهای تبریز و اصفهان را دستگیر کردند.

سردار عبدی اظهار کرد: متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی استان در تحقیقات اولیه و پس از مواجه با مستندات پلیس، به کلاهبرداری به مبلغ ۱۰۲ میلیارد ریال در فروش اشیاء قدیمی و عتیقه اعتراف کردند.

وی گفت: متهمان با طرح نقشه قبلی پس از انتخاب سوژه با پیشنهاد اغواگرانه و وسوسه انگیز خرید و فروش اشیای قدیمی و عتیقه، مال باخته را ترغیب به خرید و با قرار صوری معامله، دلار و طلاهای همراه فرد خریدار را تصاحب و به سرعت از محل متواری شده بودند.

انتهای پیام/

About Author