دفاع مقدس متعلق به همه اقشار مردم است

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی بر نشر و تبیین دفاع مقدس برای تمام اقشار مردم و جامعه تاکید کرد و افزود: ما نباید دفاع مقدس را در پستو نگهداری کنیم زیرا متعلق به همه مردم است و باید از این ظرفیت‌های ماندگار، بهره کامل را ببریم.

امیردریادار دوم رضا عباسی روز دوشنبه، ۲۴ مهرماه در نشست خبری به برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری متنوع توسط این اداره اشاره کرد و ادامه داد: این بنیاد، جشنواره‌های متعددی در راستای نشر ارزش‌های دفاع مقدس با ابزار و متدهای مختلف برگزار می‌کند تا حماسه‌های ماندگار، رویداد و وقایع دفاع مقدس بازنشر شود.

به گزارش ایسنا، وی هنر و رسانه را یکی از ابزارهای بسیار مهم در دنیا عنوان کرد و افزود: عرصه هنر و رسانه، بستری مهمی در انتقال و الهام رساننده ارزش‌های دفاع مقدس است.

عباسی، اصحاب رسانه و هنر را افسران جبهه نرم عنوان کرد و گفت: جنگ‌های نامتعارف و متعارف دو جبهه در جنگ‌ها هستند که در جنگ متعارف، مواضع و ابزارهای جنگی کاملا مشخص هستند ولی ‌در جنگ نامتعارف جبهه و ابزار قدرت مشخص و آشکار نیست.

وی ضمن اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی و هنری دفاع مقدس استان، آذربایجان شرقی را مهد رزمندگان عاشورایی عنوان کرد و ادامه داد: آذربایجان شرقی در طول دفاع مقدس از پنج استان پشتیبانی و حمایت کرده و در اکثر عملیات‌های آفندی و پدافندی شرکت کرده است که با توجه به این ظرفیت و پتانسیل عظیم، ما میزبانی هفتمین جشنواره ملی تولیدات هنری فانوس را اخذ کردیم.

وی ضمن اشاره به اهداف شش گانه جشنواره ملی تولیدات هنری فانوس، تاثیر یک فیلم چند ثانیه‌ای را بیشتر از موشک عنوان کرد و ادامه داد: بهره‌گیری از قاب متنوع و جذاب هنری، گفتمان سازی هنر دفاع مقدس مبتنی بر منویات رهبر معظم انقلاب، تبدیل دانش ضمنی به تصریحی که در راستای تلاش دشمنان برای شبهه سازی برای دفاع مقدس تبیین دستاوردهای دفاع مقدس در قاب هنری که بسیار مهم است، ارتقای کیفیت اثرهای هنری و سینمایی و بهره مندی از فناوری‌های نوین، گسترش ارتباط و جذب هنرمندان شیفته عرصه دفاع مقدس، ارتباط موثر و جذاب با نسل جوان از اهداف مهم جشنواره هنری فانوس است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی از حضور ۱۰۰ هنرمند برجسته کشوری در آیین اختتامیه هفتمین جشنواره تولیدات هنری فانوس خبر داد و جزئیات برگزاری این جشنواره را تصریح کرد و افزود: هم‌پیمانی با شهدا، نشست تخصصی هنرمندان برجسته کشوری با فعالان عرصه فرهنگ و هنر استان، بازدید از مراکز علمی، هنری و فرهنگی از جمله کارخانه تراکتورسازی تبریز، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و تجلیل از هنرمندان و خانواده‌های شهدا از برنامه‌های شاخص این اختتامیه است.

آیین اختتامیه هفتمین جشنواره ملی تولیدات هنری فانوس روز چهارشنبه، ساعت ۱۸:۳۰ در سالن آمفی تئاتر پتروشیمی تبریز برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

About Author