دولت اگر برای تامین نان خالی سفره مردم ناتوان است، کنار بکشد!

به گزارش ساقی آذربایجان، محمود عباس زاده مشکینی در نشست علنی روز یکشنبه، ۲۶ تیرماه مجلس شورای اسلامی، ضمن تبریک عید سعید غدیر خم گفت: همکاران گرامی؛ مهمترین پیام غدیرخم شایسته سالاری است.

نماینده مشکین شهر درمجلس با تاکید بر پرهیز از سپردن امور به افراد غیرمتخصص، افزود: می‌توان گفت در مدیریت، شایسته سالاری محور و رکن آموزه‌های اسلامی است، نبی مکرم اسلام (ص) می‌فرمایند:مَنِ اسْتَعْمَلَ عَامِلاً مِنَ الْمُسْلِمِینَ وَهُوَ یَعْلَمُ أَنَّ فِیهِمْ أَوْلَی‏ بِذلِکَ مِنْهُ وَأَعْلَمَ بِکتَابِ اللَّهِ وَسُنَّةِ نَبِیِّهِ فَقَدْ خَانَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَجَمِیعَ الْمُسْلِمِینَ؛ اگر در جامعه اسلامی کسی را در راس امری در وزارتخانه و در استان قرار بدهید که اولی‌تر، عالم‌تر و کارآمدتر از آن وجود داشته باشد، این خیانت به خدا و رسول خدا و جمع مسلمین است.

این نماینده در مجلس یازدهم با اشاره به مشکلات معیشتی مردم، تاکید کرد: امروز متاسفانه مطالبات مردم در حوزه اقتصاد، از مطالبات کلان در شهرستان‌ها و استان‌های غیر تهران به تامین نان خالی نزول پیدا کرده است؛ این چه مدیریتی است؟ آقایان اگر نمی‌توانند نان خالی سفره مردم را مدیریت کنند در کشوری به این عظمت و با این منابع، مدیریت را واگذار کنند.

وی با بیان اینکه اولین قدم برای حفظ کرامت انسان ها، خروج آن‌ها از فقر و ایجاد رفاه عمومی است، مطرح کرد: اخلاق نیز در رفاه عمومی رشد می‌کند؛ برای نیل به این منظور باید اقتصاد را اجتماعی کرد.

عباس زاده مشکینی خاطرنشان کرد: در قرن بیست و یکم، مدیران ما در مقابل اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، مقاومت می‌کنند. منابع احتکار شده را نمی‌توانند یا نمی‌خواهندبه مردم واگذار کنند.

عضو مجمع نمایندگان شمالغرب کشور با اشاره به حضور سرمایه‌گذار سوئیسی با ۱۵۰ میلیون دلار، برای تاسیس بیمارستان در مشکین شهر در مدت ۶ ماهه، مطرح کرد: هفته گذشته سرمایه گذار سوئیسی را به مشکین شهر دعوت کردیم، یک ساختمان نیمه تمامی که ۱۵ سال در دست وزارت علوم بوده و نیمه کار مانده و حتی نماد ناکارآمدی شده را برای ایجاد پیشرفته‌ترین بیمارستان خاورمیانه، تقاضا کرده است، ولی مسولان همکاری نکردند؛ مگر با این وضعیت می‌شود کشور را اداره کرد؟

نماینده در مجلس با تاکید بر اینکه مجلس باید در مقابل این ناکارآمدی‌ها بایستد، بیان کرد: مجلس عصاره فضائل ملت است و نباید با دولت، با وزیر و رئیس جمهور و با هیچکس تعارف داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از عدم حضور معاون وزیر در کمیسیون متبوعش، ادامه داد: دوبار یک معاون وزیر را به کمیسیون دعوت می‌کنند تا در مورد مذاکرات هسته‌ای به مجلس پاسخ بگوید؛ هیچکدام نیامده‌اند؛ اگر قرار باشد دولت، وزرا و رئیس جمهور به عصاره فضایل ملت پاسخگو نباشند، نشستن در این مجلس وقت تلف کردن است!

نماینده مشکین شهر درمجلس شورای اسلامی با تاکید بر مطالبات مردم منطقه آذربایجان، تصریح کرد: آذربایجان به قول مقام معظم رهبری ایران، سَر ایران است. آذربایجان دو مطالبه دارد یکی، در مورد فقر است در حالی که آذربایجان دریای فرهنگ و زبان است، دوم درباره نجات دریاچه ارومیه.

عضو مجمع نمایندگان شمالغرب کشور در مجلس با بیان اینکه آذربایجان یک پایه امنیت ملی کشور است، مطرح کرد: بی‌توجهی به دو مطالبه اصلی آذربایجان هزینه دارد و از مدیران کشور خواهش می‌کنم عنایت کنند؛ به خدا اگر عزمی باشد و توانی و توکلی؛ بهتر از این می‌شود کشور را اداره کرد.

آقایان مخبر و خاندوزی متولی امور اقتصادی کشور کیست؟

چه کسی پاسخگوی تورم افسارگسیخته بازار است؟

نماینده ساری و میان دورود در مجلس نیز با بیان اینکه چه کسی پاسخگوی تورم افسارگسیخته بازار است، خطاب به وزیر اقتصاد و مخبر معاون اول رئیس جمهور، گفت: متولی اقتصادی کشور چه کسی است؟

علی بابائی کارنامی در نشست علنی روز شنبه، ۲۵ تیرماه مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهور، گفت: تا کی باید شاهد عدم اجرای قوانین مترقی همچون رتبه بندی معلمان، همسان سازی حقوق بازنشستگان و تبدیل وضعیت نیرو‌های ایثارگر و تبدیل وضعیت نیرو‌های شرکتی دولت و شهرداری‌ها باشیم لذا از شما توقع داریم در این مسیر کمک کنید تا فضای عادلانه در کشور شکل بگیرد.

نماینده ساری و میان‌دورود در مجلس خطاب به وزیر جهاد کشاورزی، افزود: آقای وزیر تا کی باید شاهد تضییع حقوق کشاورزان مازندران به بهانه حفظ کاربری زمین و حفظ منابع طبیعی و محیط زیست باشیم. همچنین کشاورزان ۴۰ ساله و صاحبان زمین کشاورزی را آواره کرده اید لذا باید جفایی که در حق آن‌ها شده جبران شود. ضمن آنکه جبران کمبود آب کشاورزی، کشاورزان مازندران را توقع داریم. آقایان دکتر مخبر و خاندوزی؛ متولی امور اقتصادی کشور کیست؟، چه کسی پاسخگوی تورم افسارگسیخته بازار است؟ آیا اطراف شما کسانی که به نان شب نیاز دارند و حداقل درخواست آن‌ها این است وجود دارد؟

بابایی کارنامی در ادامه خطاب به وزیر ورزش و جوانان، بیان کرد: آیا می‌دانید ساری و مازندران که در ۳ ماهه اول سال ۱۵۰ مدال بین المللی تقدیم جمهوری اسلامی ایران کرده است هیچ متولی برای حمایت از ورزشکاران ندارد، لذا باید از شما پرسید متولی حمایت از این ورزشکاران کیست و آیا می‌دانید تیم‌های شهروند و ستارگان و تکواندو به دلیل سوءمدیریت آواره شده اند، مگر شما وزیر ورزش این کشور نیستید چرا یک سفر به این شهرستان نداشته اید.

About Author