رشد شدید زمین‌‌‌خواری در کشور

آمارهای رسمی از افزایش دو برابری مساحت زمین‌‌‌خواری در کشور در آذر خبر می‌‌‌دهد. به گزارش «ایسنا»، آذرماه امسال ۴۷۹ مورد تعرض به زمین‌‌‌های دولتی به مساحت ۳۲۳ هکتار صورت گرفت که از نظر تعداد افزایش محسوسی نسبت به ماه گذشته نداشت اما به لحاظ مساحت تقریبا دو برابر شد.
فرماندهی یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن از وقوع ۴۷۹ مورد تعرض و رفع فوری آنها در زمین‌‌‌های دولتی به مساحت ۳۲۳ هکتار در آذرماه ۱۴۰۰ خبر داد. این آمار در آبان ماه به ترتیب از نظر تعداد ۴۴۵ مورد و از نظر مساحت ۱۱۵ هکتار بود که نشان می‌‌‌دهد در آذرماه با رشد ۱۸۰‌درصدی مواجه شده است. جمع اجرای احکام در آذرماه نیز ۵۷ مورد به مساحت بیش از ۹۷ هکتار و ارزش ۸۲۶‌ میلیارد تومان بوده است.
آن‌‌‌طور که جواد خردمند گزارش داده، استان خوزستان با ۱۳۸ مورد تعرض، تهران با ۶۹ مورد، جنوب سیستان و بلوچستان (ایرانشهر) با ۴۱ فقره تعرض به ترتیب بیشترین تعرض را در بین استان‌‌‌ها داشتند. در استان‌‌‌های سمنان، و اردبیل نیز هیچ‌گونه تعرضی ثبت نشد. او میزان دریافت گزارش مردمی از وقوع تصرف را ۶۷۳ مورد عنوان کرد.
بر اساس اعلام فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن تعرض به اراضی دولتی در استان‌‌‌های مختلف و عملکرد یگان حفاظت سازمان، آذر امسال (۱۴۰۰)، شامل رفع ۳ مورد تعرض از ۲۸‌هزار و ۱۸۲ مترمربع اراضی در آذربایجان‌‌‌شرقی، رفع ۸ مورد تعرض از ۶۱‌هزار و ۴۷۶ مترمربع اراضی در آذربایجان‌‌‌غربی، رفع ۱۲ مورد تعرض از ۹۴‌هزار و ۸۲۴ مترمربع اراضی در اصفهان، رفع ۱۵ مورد تعرض از ۵۰‌هزار و ۵۰۱ مترمربع اراضی در البرز است.

About Author